Dyskutowano o inwestycjach na inowłodzkich błoniach i nie tylko

0
817

We wtorkowe popołudnie w inowłodzkim zamku odbyły się kolejne już konsultacje społeczne, na których omawiano plany dotyczące zagospodarowania terenu na błoniach nadpilicznych w Inowłodzu.

W projekcie przewidziano wybudowanie nowej sceny – amfiteatru, na którym będą się odbywały różne imprezy gminne. Na terenie OSiR w Inowłodzu powstać ma boisko do piłki nożnej (nie stadion dla IKS) korty tenisowe, korty do badmintona, budynek sanitarny, w którym będzie można się umyć i przebrać. Podczas licznych imprez w budynku tym będzie mieściło się tam także pomieszczenie dla gości, którzy będą mogli się przygotować do występu na scenie. Ponadto będzie miejsce dla foodtrucków, oraz pole dla kamperów. Pojawią się liczne altany, wiaty gdzie będzie można spokojnie zjeść posiłek lub odpocząć. Pan wójt Bogdan Kącki oznajmił dzisiaj, że w końcu został rozstrzygnięty przetarg na budowę przystani kajakowej w Inowłodzu i ten kawałek terenu nad Pilicą również zostanie gruntownie przebudowany. Zapewnił nas także, że turyści, którzy latem odpoczywają nad rzeką z tego powodu nie ucierpią i zostanie znacznie powiększona plaża. Wzdłuż brzegu nad rzeką ma być usytuowany deptak z oświetleniem.

Został przedstawiony także pomysł na zbudowanie kładek na dziką wyspę gdzie będzie można sobie wypocząć zdala od tłumów na inowłodzkiej Copacabanie 🙂

Czyli będzie to całkowicie inny OSiR jaki znamy do tej pory.

Ponadto dyskutowano nad problemem reklam i banerów, które bardzo psują wizerunek Inowłodza oraz Spały. Kolejnym problemem to mało widoczne oznakowanie najważniejszych zabytków, do których nie mogą znaleźć nawet przyjezdni z Tomaszowa Mazowieckiego. Rozmawiano także o wyglądzie przystanków autobusowych, których wygląd to istny miszmasz.

Reklama