9.6 C
Inowłódz
czwartek, Październik 17, 2019
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

VII Festiwal Poezji Śpiewanej im Juliana Tuwima

Czerwiec 23 @ 5:00 pm - 10:00 pm

Wójt Gminy Inowłódz wraz ze Stowarzyszeniem EMDEK zapraszają 23 czerwca na VII Festiwal Poezji Śpiewanej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu.

Festiwal odbywa się w ramach zadania pn. Festiwal Poezji Śpiewanej w Inowłodzu (Edycja VII) wraz z koncertem gwiazdy wieczoru – Wolna Grupa Bukowina, realizowanego na podstawie umowy zawartej między Województwem Łódzkim.

Wolna Grupa Bukowina– polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:

  • Grażyna Kulawik – śpiew,
  • Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
  • Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
  • Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
  • Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna

źródło – www.wolnagrupabukowina.pl

Szczegóły

Data:
Czerwiec 23
Czas:
5:00 pm - 10:00 pm
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
Zamkowa 1
Inowłódz, łódzkie 97- Polska
+ Google Map
Telefon:
505822009