Folklor na Zamku w Inowłodzu

0
807
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Reklama

W sobotę na Zamku w Inowłodzu odbył się III Przegląd Zespołów Folklorystycznych ” Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Dolina Pilicy. 

Impreza ta jest o charakterze promocyjnym, która pokazuje potencjał twórczy i artystyczny zespołów folklorystycznych, które działają na obszarze Stowarzyszenia Dolina Pilicy. Skierowana jest do lokalnej społeczności ale również do turystów i gości z zewnątrz ukazując bogactwo tradycji i folkloru tego obszaru. Scena na której prezentowały się zespoły ludowe stanęła w innym miejscu (zdecydowanie lepszym) niż ma to miejsce zazwyczaj.

Zaprezentowały się zespoły w następujących kategoriach:

  • Zespoły Pieśni i Tańca,
  • Zespoły Dziecięco-Młodzieżowe,
  • Zespoły Śpiewacze

Gminę Inowłódz reprezentował: Zespół Ludowy “Królowianie”  oraz Dziecięcy Zespół Ludowy “Cekinki”, który otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii. Dla zwycięzców były nagrody pieniężne, a dla wszystkich uczestników dyplomy.

Podczas festiwalu popis swoich umiejętności dały gwiazdy: Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej Tramblanka, Zuzanna i jej piosenki oraz Zespół MUZYKANCI. Impreza przyciągnęła sporą ilość gości przyjezdnych, którzy świetnie się bawili przy tańcach i śpiewach. Szkoda tylko, że tak mało było samych mieszkańców Inowłodza, bo nie wiedzą co stracili.

Więcej info wkrótce…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.