Wysoka przegrana z Poświętym

0
208
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W ubiegłą niedzielę 5 czerwca w Poświętnem, odbyło się spotkanie przedostatniej kolejki rundy wiosennej, pomiędzy miejscowym KS Poświętne a naszym IKSem.

Żygalski Daniel

Na zmiany weszło w 74 min spotkania dwóch zawodników Miński Sebastian zmienił Tylaka Matusiak Tomasz za Rysia. Na ławce rezerwowych ponadto zasiadł kontuzjowany Szymczak Krystian. Mecz dla IKSu na samym początku już mógł rozpocząć się idealnie, bo już w 2 minucie meczu akcja Żygalskiego Daniela który celnie podaje do Rysia a ten z 3 metrów uderza piłkę wprost w nogi bramkarza. Jak to w piłce nożnej bywa, niewykorzystane sytuacje mszczą się i tak właśnie było w 6 min spotkania. Po składnej
akcji przeprowadzonej przez zawodników miejscowego Ksu, wykończył ją pięknym strzałem zawodnik z Poświętnego i nawet bardzo dobrze spisujący się w tym meczu Dorian który wyciągnął się jak struna nie zdołał wybić piłki i wynik 0-1 dla gospodarzy. W 11 min spotkania w idealnej sytuacji był Patryk Tylak, który jednak nie zdołał trafić piłką w bramkę która to ominęła bramkę tuż koło słupka. Potem już było coraz gorzej. W 15 min groźną akcję przeprowadził KS która jednak zakończyła się udaną
interwencją Doriana Kapronia. W 26 min faul w polu karnym Kompiego KS Poświętne znów zamienił na bramkę i wynikiem 0-2 zakończyła się pierwsza połowa.
Drugą połowę IKS rozpoczął z impetem. 48 min Kompi podaje do Przybyłka a ten z bliskiej odległości, posyła piłkę nad poprzeczką. W 60 min znów groźną sytuacje przeprowadza Poświętne i tu znów wysokim kunsztem bramkarskim popisuję się Dorian. Pare minut później Dorian jednak musi wyjmować piłkę z bramki, którą po rzucie karnym umieszcza zawodnik KS , po faulu naszego zawodnika w polu karnym. Ta trzecia bramka dosłownie już podcięła skrzydłą zawodnikom IKSu, który mimo to jeszcze kilka razy
próbował zyskać lepszy wynik. Najpierw w 78 min Bąblewski Adrian , 81 min Kierebiński z rzutu wolnego oraz w 92 min w sytuacji sam na sam nie wykorzystał Daniel Żygalski. Odmienną sytuacje miało Poświętne które składnie przeprowadzało ataki na naszą bramkę co przyczyniło się do strzelenia jeszcze dwóch bramek. Mecz zakończył się wynikiem 0-5 . Może wynik nie jest adekwatny do przebiegu spotkania, ale trzeba szczerze powiedzieć, że wygrana IKSu jest jak najbardziej słuszna. Pokazali klasę,
szybkość, składność oraz dokładność przeprowadzania akcji. IKS walczył bo walczył najlepiej jak mógł, ale potrzeba nam jednak kogoś, kto jest w stanie umiejętnie umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Chęci drodzy Panowie którym na pewno wam nie brakuje to nie wszystko, trzeba posiadać jeszcze umiejętności. I przede wszystkim grać piłką, grać , grać i jeszcze raz grać, a nie gadać i strzelać fochy na boisku i od razu po krytyce żądać zmiany ( to mała dygresja do Bartka Prybyłka).