piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWysokie zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

Wysokie zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

W sobotę 31 października odbyła się ostatnia w sezonie jesiennym 11 kolejka piłkarskiej A klasy. Przed IKS było nie łatwe zadanie pokonać na wyjeździe dobrze grający zespół UKS Pilica Tomaszów Mazowiecki.

Spotkanie było rozgrywane na boisku przy ul. Nowowiejskiej (obok Lechii) ze sztuczną murawą i przy sztucznym oświetleniu. Już na początku gry czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Pilicy, który faulował naszego gracza, który wychodził na czysta pozycję strzelecką. Nasi raz po raz stwarzali szybkie akcje ale dopiero w 35 minucie Mariusz Stańczyk daje prowadzenie naszej drużynie.

W drugiej połowie ekspresowo, bo w 46 minucie wynik podwyższa Sebastian Nowak. Ten sam zawodnik pięknym strzałem w samo okienko pokonuje w 57 minucie gry po raz drugi bramkarza Pilicy. W 76 minucie gry po wrzutce w pole karne Pilicy z głowy bramkę strzela Piotr Jaszczyk, który daje nam prowadzenie w meczu 0:5. Kolejna akcja naszych i strzał, ale piłka uderza w poprzeczkę, następnie spada pod nogi Kamila Sulgostowskiego, który w 83 minucie strzela piątego gola dla IKS. Zespół Pilicy mimo iż praktycznie przez cały mecz grał w 10-ciu stworzył kilka akcji jednak ale dzięki dobrym interwencjom naszego bramkarza zachowaliśmy czyste konto. W samej końcówce w 88 minucie szybkie krosowe podanie do Bartka Przybyłka, który lobem ustala wynik meczu na 0:6 dla IKS. Chyba nikt nie spodziewał się tak wysokiej wygranej naszego zespołu.

Warto dodać iż nasz rywal w wyścigu o fotel lidera zaliczył pierwszą porażkę na wyjeździe z Kasztelanem Żarnów z czego jesteśmy niezmiernie wdzięczni zawodnikom z Żarnowa. Miejmy nadzieje, że to nie koniec porażek zawodników z Radzic.

Kolejka 11 – 31 października
Luciążanka Przygłów0-0RKS Rzeczyca31 października, 13:30
Pilica Tomaszów Mazowiecki0-6IKS Inowłódz31 października, 17:00
LUKS Mroczków-Dzielna4-5Błysk Aleksandrów31 października, 13:30
Białka Biała Rawska1-5Wola Wola Chojnata31 października, 13:30
Kasztelan Żarnów2-0LKS Radzice31 października, 13:30
KS Mniszków4-0Relax Czerniewice31 października, 13:30