Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kramy inowłodzkie

22 czerwca, 2019 @ 11:00 am - 23 czerwca, 2019 @ 1:00 pm

Wszem i wobec ogłaszamy radośnie i uroczyście, że 22 czerwca 2019 roku na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbędą się „Karmy inowłodzkie” czyli szereg imprez, które rozpoczynają letni sezon turystyczny.

Impreza w klimacie średniowiecznym zacznie się od godziny 11 pod zamkiem, a kończy po północy nad rzeką Pilicą. Główną częścią będą Kramy Inowłodzkie: kowal, płatnerz, skryba, tkacz, garncarz, wikliniarz, kuchnia średniowieczna i inne. Będą warsztaty tańca i budowanie pieca chlebowego. Najmłodszych zapraszamy do obozu Kuglarzy.

Ponadto wystąpi ze Złototar. Odbędą się turnieje łucznicze, walki rycerskie, bieg dam, konkurs na najpiękniejszy wianek oraz zabawne opowieści Rufiego Rafiego.

Około godziny 15 odbędzie się wielka inscenizacja najzadu na kramy oraz prezentacja Bractw przed Kasztelanem i Wójtem. Po zmroku orszak z pochodniami przejdzie nad rzekę. A tam będą kolejne atrakcje takie jak: ogniska, puszczanie wianków, fire show i disco z zespołem „Quatroo” do rana.

Bierzcie koce, karimaty, krzesełka. Bądźcie z nami cały dzień. Przybywajcie całymi rodzinami, w parach i pojedyńczo. To będzie wspaniały dzień, magiczna noc. Nie możecie jej przegapić!

Zapraszają Organizatorzy:

  • Wójt Gminy Inowłódz
  • FIBULA Fundacja na rzecz odtwórstwa historycznego, rzemiosł i sztuk dawnych
  • Kasztelania Inowłodzka
  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu
  • Stowarzyszenie Zamek Kazimierzowski

Szczegóły

Początek:
22 czerwca, 2019 @ 11:00 am
Koniec:
23 czerwca, 2019 @ 1:00 pm
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
Zamkowa 1
Inowłódz, łódzkie 97- Polska
+ Google Map
Telefon:
505822009
UA-40401400-2