NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Mocny początek roku na ekranach kin Helios!

0
Pogoda za oknami nie rozpieszcza… Na szczęście w kinach Helios panuje przyjazna atmosfera, a to za sprawą nowości filmowych oraz seansów specjalnych. Dlatego idealnym miejscem, aby schronić się przed chłodem jest przytulna sala kinowa, gdzie prezentowany jest różnorodny repertuar, w którym każdy kinoman znajdzie coś dla siebie. Zatem częste wizyty w kinie Helios można śmiało dopisać do listy noworocznych postanowień!

Oferta pracy – GOPS w Inowłodzu

0
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowłodzu poszukuje osoby do wykonania specjalistycznych usług opiekuńczych w szczególności do pracy z dziećmi autystycznymi

Oferta pracy – asystent rodziny w GOPS w Inowłodzu

0
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowłodzu poszukuje na zastępstwo asystenta rodziny,  wymiar pracy – 1/2 etatu w systemie zadaniowego czasu pracy, okres od  stycznia br. do 30 listopada 2024 r.

PROGRAM „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2023

0
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowłodzu  od  2022 r. realizuje program „Korpus wsparcia seniorów”,  45 seniorów z terenu Gminy Inowłódz zostało wyposażonych w opaski bezpieczeństwa.

Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w Studziannie

0
6 stycznia 2023 roku w Święto Trzech Króli w Bazylice Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannej odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu "Hubal".

Gmina Inowłódz laureatem V Edycji Konkursu „Czuwamy! Pamiętamy!”

0
Fundacja ORLEN rozstrzygnęła V edycję programu Czuwamy! Pamiętamy! Spośród 88 wniosków z całej Polski wyłoniła 28 organizacji i instytucji, które zostały zakwalifikowane do realizacji programu.

INFORMACJA W SPRAWIE STAWEK PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI W 2023 ROKU

0
Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Inowłódz z dnia 24 listopada 2022 roku Nr LVI/344/22 w 2023 roku obowiązują następujące stawki podatku od nieruchomości:

Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek 2023

0
13 stycznia (poniedziałek) w Domu Ludowym w Królowej Woli odbędzie się Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek. Organizatorem tego wydarzenia jest Gmina Inowłódz oraz Gminne Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy.

Budżet Gminy Inowłódz na rok 2023 uchwalony. Rekordowe wydatki na inwestycje!

0
W czwartek, 29 grudnia 2022 r. na LVII sesji, Rada Gminy Inowłódz, po przedstawieniu przez Przewodniczącego Rady Gminy Pana Roberta Pawłowskiego pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi dot. budżetu i WPF, podjęła jednogłośnie Uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Inowłódz na lata 2023-2042 i uchwalenia budżetu Gminy Inowłódz na rok 2023.

I wojna światowa w rejonie Inowłodza

0
W 2023 roku przypada 109. rocznica wybuchu jednego z największych w historii konfliktów, a mianowicie trwającej w latach 1914-1918 I wojny światowej. Istniejący na...

Idealny czas na… relaks w kinie Helios

0
W grudniowe, długie dni trudno o ciekawszy pomysł na miłą chwilę wytchnienia niż wizyta w kinie, gdzie zawsze czeka porcja filmowych nowości. Nic tak dobrze nie odpręża i nie poprawia nastroju, jak doskonały film w niezastąpionej atmosferze sali kinowej. W najnowszym repertuarze Heliosa każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie wyjątkową propozycję. Na nudę absolutnie nie ma czasu!

Harmonogram odbiorów odpadów na 2023 rok

0
Firma HAK z Piotrkowa Trybunalskiego ponownie będzie odbierała odpady komunalne z terenu gminy Inowłódz. O tym czy wzrosną opłaty na rok 2023 poinformujemy wkrótce.

Gwiazdka w Ino w zimowej scenerii

0
18 grudnia w niedzielne popołudnie w centrum Inowłodza obok studni odbyła się już po raz 3 impreza mikołajowa "Gwiazdka w INO".

Wigilia na Zamku dla rekonstruktorów

0
Kochani, było nam niezmiernie miło, że na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu mogliśmy gościć, jako Kasztelania Inowłodzka Chorągiew Ziemi Łęczyckiej.

„Podróż do Betlejem” IX edycja. Historia, która inspiruje i wzrusza

0
Tegoroczna IX edycja “Podróży do Betlejem” wystartowała 11 grudnia. Kto z Was nie widział jeszcze tego niezwykłego spektaklu to może zobaczyć 17-19 grudnia 2021 oraz 6-9 styczeń 2022 roku.

Mocny grudniowy repertuar w kinach Helios!

0
W najbliższych dniach na widzów czekają filmowe prezenty, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dziecięcą publiczność ucieszy animacja „Dziwny świat” oraz film „Wielki zielony krokodyl domowy”, a miłośników polskiego kina aż dwie produkcje w świątecznym klimacie: „Listy do M. 5” i „Święta inaczej”. Na fanów mocnych wrażeń czeka porywająca produkcja „Dzika noc” oraz „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Repertuar uzupełniają seanse specjalne z Nocnym Maratonem Filmowym i Kinem Kobiet na czele.

Planujesz zakup odzieży kolarskiej – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

0
Na samym początku warto jest określić jak intensywnie jeździ się rowerem oraz jakie ma się plany na przyszłość z nim związane. Wynika to z tego, że jeżdżenie rekreacyjne będzie wymagało zdecydowanie mniej profesjonalnego ubioru. Wiąże się to ze specyfikacją takiej odzieży. Przykładowo dla kolarzy, którym zależy na możliwie najszybszym tempie jazdy potrzebne będą specjalne ubrania oddychające. Ich konstrukcja jest lekka i dodatkowo opływowa - co zmniejsza wpływ oporu powietrza. Profesjonalne rozwiązania technologiczne oczywiście łączą się z wyższą ceną takich produktów. W przypadku osoby, która rekreacyjnie co jakiś czas chce pojeździć w parku na rowerze byłby to zakup zbędny.

Dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Inowłódz

0
Urząd Gminy Inowłódz informuje, że od poniedziałku tj. 05.12.2022 r. rozpocznie się dystrybucja węgla dla mieszkańców Gminy Inowłódz. Sprzedaż będzie realizowana wg kolejności złożonych wniosków. Cena zakupu: węgiel typu orzech – 1850,00 zł brutto za tonę, ekogroszek/groszek – 1850,00 zł brutto za tonę. Możliwy jest zakup mniejszej ilości węgla niż 1,5 tony.

Mocny początek grudnia na ekranach kin Helios

0
Za oknami coraz niższe temperatury, ale w kinach Helios jest coraz cieplej, a to za sprawą nowości w repertuarze oraz kolejnych, premierowych tytułów i mikołajkowych seansów dla najmłodszych. Dlatego idealnym miejscem, aby schronić się przed chłodem jest przytulna sala kinowa i doborowy repertuar, w którym każdy kinoman znajdzie coś dla siebie. Tradycyjnie na widzów czekają także różnorodne seanse specjalne z wielkimi emocjami w roli głównej.

Ogrzewasz dom prądem? Odbierz dodatek elektryczny!

0
Dodatek do prądu przysługuje osobom, które ogrzewają mieszkanie albo dom prądem. Urządzeniami grzewczymi mogą być np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery. W przypadku bojlerów nie mogą to być tylko urządzenia podgrzewające wodę - muszą być głównym urządzeniem grzewczym dla danej nieruchomości (potwierdza to wpis w CEEB).