Już w środę WIECZÓR BARDZO KAMERALNY NA ZAMKU W INOWŁODZU

0
243
Reklama

Już w środę na dziedzińcu inowłodzkiego Zamku Kazimierza Wielkiego po raz kolejny tego lata wydarzenie kulturalne. Zapraszamy 25 sierpnia na godzinę 19.30 na WIECZÓR BARDZO KAMERALNY NA ZAMKU W INOWŁODZU. Wstęp wolny.

Na początek Fryderyk Chopin w interpretacji Macieja Łobosa, świetnie zapowiadającego się pianisty, studenta Akademii Muzycznej w Łodzi

Jako drugi współczesną kompozycję „Monady I” zaprezentuje Piotr Kolecki, współtwórca Festiwalu w Krajobrazie i współzałożyciel kultowej grupy PATHMAN.

Po przerwie drugą część otworzy na gitarze klasycznej Piotr Przedbora. Tomaszowianin odnoszący ogromne sukcesy na polskich oraz europejskich scenach, jako solista i kameralista, należy do grona najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia. Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Fernando Sor, Leo Brouwer oraz Isaac Albeniz.

Wieczór  zamknie utalentowany, najmłodszy uczestnik spotkania, Filip Owczarek (aktor grupy Teatr na Zamku), prezentując monodram zrealizowany na podstawie opowiadania Marka Hłaski pt. „Pętla”, a wyreżyserowany przez Monikę Migałę.

Całość „Wieczoru bardzo kameralnego na Zamku w Inowłodzu” poprowadzi Remigiusz Caban dramaturg, reżyser oraz opiekun artystyczny niekonwencjonalnej grupy Teatr na Zamku.

Mecenasem koncertu jest Gmina Inowłódz, a patronatem wydarzenie objęli:

  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu,
  • Galeria SIMCINÓW Anny i Jarosława Luterackich,
  • Fundacja Czarna Kura,
  • Fundacja PROEM Zako,
  • Farma Huculand,
  • Teatr na Zamku.

Patronat medialny  nad wydarzeniem objął  portal internetowy Nasz Inowłódz Wieści Gminne.

Wszystkich zainteresowanych koncertem prosimy o sprawdzenie, czy koncert nie został odwołany, co może się zdarzyć, w przypadku opadów deszczu (ze względu na wrażliwość instrumentów muzycznych) lub wprowadzanych regulacji związanych z COVID-19.

ZAPRASZAMY

Reklama