środa, 24 lipca, 2024
Strona główna„Kompleksowa termomodernizacja, w tym instalacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła wraz z...

„Kompleksowa termomodernizacja, w tym instalacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną budynku PSP Brzustów”

W dn. 28.02.2022r. zakończono roboty budowlane w ramach umowy z dn. 05.03.2021r. pomiędzy Województwem Łódzkim a Gminą Inowłódz o dofinansowaniu zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja, w tym instalacja paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną budynku PSP Brzustów” złożonego w ramach Konkursu Osi Priorytetowej IV Gospodarki Niskoemisyjnej, Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja Budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to 2.336.175,25zł z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 1.522.657,27zł.Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej infrastruktury sektora publicznego poprzez głęboką termomodernizację budynków oświatowych w Gminie Inowłódz, skutkująca poprawą stanu środowiska naturalnego w wyniku redukcji zanieczyszczeń do atmosfery. Podjęcie działań termomodernizacyjnych w tym wykorzystanie OZE przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku, zmniejszenia ponoszonych strat ciepła, redukcji ilości szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery. W ramach projektu wykonano roboty termomodernizacyjne takie jak: docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, częściowa wymiana stolarki zewnętrznej, wymiana instalacji CO , montaż pompy ciepła i kotła na pellet, instalacji fotowoltaicznej oraz wymiana istniejących opraw oświetleniowych.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH