11 listopada w Inowłodzu [FOTO/WIDEO]

0
3145

11 listopada o godz. 09.00, mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Inowłodzu rozpoczęto uroczystość Święta Niepodległości.

Na zaproszenie Wójta Gminy Inowłódz w obchodach udział wzięły delegacje radnych, sołtysów, przedstawiciele OSP, stowarzyszeń, szkół, pracownicy kultury i urzędu gminy, reprezentacje instytucji współpracujących z samorządem, harcerze, uczniowie oraz mieszkańcy. Po mszy wszyscy zgromadzeni, na czele z pocztami sztandarowymi oraz jeźdźcami konnymi, udali się ulicami Inowłodza do parku z „pamiątkową płytą” poświęconą rozstrzelanym mieszkańcom Inowłodza i okolic, gdzie Chór Gminy Inowłódz wraz z uczestnikami uroczystości odśpiewał Hymn Narodowy. Następnie w przemówieniu okolicznościowym wystąpił Wójt Gminy Pan Bogdan Kącki, nawiązując do niezwykle ważnych wydarzeń w dziejach naszego kraju, dziękując jednocześnie za liczne przybycie i uczczenie pamięci, o tych którzy zginęli w walce za ojczyznę. Po wystąpieniu Wójta Gminy Inowłódz delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Podczas uroczystości wartę honorową pełnili Harcerze Hufca ZHP Inowłódz.

Po części oficjalnej uczestnicy obchodów Święta Niepodległości udali się do Sali OSP w Inowłodzu na program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mościckiego w Królowej Woli. Młodzi artyści poprzez wiersze, pieśni i opowiadania stworzyli niepowtarzalny klimat historii Polski, sprzed 99 lat. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem przygotowali dzisiejsze przedstawienie. Na zakończenie we wspaniałym koncercie pieśni patriotycznej zaprezentował się Chór Gminy Inowłódz pod kierownictwem Pana Zbigniewa Kosylaka. Obchody Święta Niepodległości były nie tylko chwilą powagi i zadumy, ale także radości z faktu, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.
Wójt Gminy Inowłódz składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tak ważnym dla Polski święcie – 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

YouTube player
Tekst i foto: M. Werkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj