226 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Inowłodzu

0
2285

W środę mieszkańcy Gminy Inowłódz spotkali się by uczcić 226 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 09.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Inowłodzu. Mszę celebrował  Ksiądz proboszcz dr Artur Szczepanik. Po mszy wszyscy uczestnicy, wraz z pocztami sztandarowymi oraz delegacjami przeszli pod płytę pamiątkową, gdzie odbyła się część oficjalna.

Podczas uroczystości Chór Gminy Inowłódz odśpiewał Hymn Polski, następnie głos zabrał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna dla Polaków jest historia oraz potrzeba obchodzenia tego święta.

W dalszej kolejności delegacje przystąpiły do  składania  kwiatów i zapalenia zniczy pod płytą pamiątkową. Po części oficjalnej zgromadzeni goście udali się do szkoły, gdzie na Sali Publicznego Gimnazjum odbyło się przedstawienie artystyczne przygotowane przez Harcerzy z Hufca ZHP w Inowłodzu oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Gminnego Chóru.

Po zakończeniu uroczystości Wójt Gminy Inowłódz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania  obchodów oraz gościom za tak liczne przybycie. Tegoroczne obchody były doskonalą okazją do wspólnego spotkania mieszkańców i radosnego świętowania.

Tekst: M. Werkowska

Foto: A. Ciołak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj