Bezpiecznie w gminie Inowłódz

0
2772

W dniach 23 – 24 października 2017 r. przeprowadzona została akcja DNI BEZPIECZEŃSTWA GMINY INOWŁÓDZ, zorganizowana przez Wójta Gminy Inowłódz, przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Pierwszy dzień rozpoczął się ewakuacją pracowników Urzędu Gminy z zadymionego budynku. Ewakuacja przebiegła sprawnie, zapozorowano akcję udzielania pomocy przedmedycznej dla osoby poszkodowanej, która została w budynku. Ewakuacją w pierwszym etapie dowodził dh Arkadiusz Goska – OSP Inowłódz, następnie dowodzenie przejął st. asp. szt. Rafał Kotowski – PSP Tomaszów Mazowiecki.
W ramach akcji przeprowadzone zostało również szkolenie dla pracowników urzędu z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz praktycznego użycia podręcznego sprzętu gaśniczego.

Następnie w remizie OSP w Inowłodzu odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Prezentację na temat zasad bezpieczeństwa podczas ogrzewania i dogrzewania pomieszczeń przedstawił Zastępca Dowódcy JRG PSP mł. bryg. inż. Tomasz Stanisławski. W ramach konkursu uczestnicy otrzymali czujniki wykrywające tlenek węgla (czad) oraz dym w pomieszczeniach. Kolejnym punktem spotkania była prelekcja jak uchronić się przed nieuczciwą firmą wyłudzającą pieniądze oraz kradzieżą „Metodą na wnuczka” wygłosił Komendant Komisariatu Policji w Czerniewicach nadkom. Krzysztof Ludwiczak oraz Naczelnik Wydziału Kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim nadkom. Jacek Misiak.
Drugiego dnia (24 października – wtorek) podobnie jak pierwszego dnia prowadzona była akcja ewakuacyjna prowadzona była w Publicznym Gimnazjum w Inowłodzu i Publicznej Szkole Podstawowej w Inowłodzu. Na miejsce przybyły jednostki: OSP Inowłódz oraz PSP Tomaszów Mazowiecki.
Na boisku szkolnym przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu pierwszej pomocy szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na drodze, Ponadto dla klas gimnazjalnych i klas siódmych szkoły podstawowej odbył się wykład „Jak uchronić się przed dopalaczami”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj