Gminne Spotkanie Wigilijne 2017

0
3406

W dniu 20 grudnia 2017 r. w sali Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu odbyło  się wigilijne spotkanie dla osób starszych i samotnych. Uczestników spotkania powitała i zaprosiła do udziału w programie artystycznym Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor GCK, a następnie w przemówieniu okolicznościowym do tradycji Świąt bożego Narodzenia nawiązali: Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki i Przewodniczący Rady Gminy Inowłódz Pan Wacław Chachuła.

Harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej „Herman” w Inowłodzu z przesłaniem Papieża Franciszka „Idź i głoś”, przekazali dla wszystkich mieszkańców gminy na ręce włodarzy, Betlejemskie Światło Pokoju jako znak braterstwa, jedności i pokoju wszystkim, którzy chcą, by trafiło ono podczas Bożego Narodzenia do ich domów. Tegoroczne hasło brzmi: „W Tobie jest światło.Każdy mrok rozjaśni. W Tobie jest życie.Ono zwycięża”.

Zebrani przy wspólnym stole mogli obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu. Zaprezentowane w nieco nowoczesnej aranżacji wydarzenia z okresu narodzin Jezusa Chrystusa wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci i młodzież do występu przygotowała Pani Alina Tomasik, natomiast oprawę muzyczną wykonał Pan Roman Rodakowski.

Wigilię uświetnił także koncert kolęd tradycyjnych, śpiewany „na trzy głosy” w wykonaniu Chóru Gminy Inowłódz, pod kierownictwem Pana Zbigniewa Kosylaka. Zaśpiewano: „Gdy Śliczna Panna”, „Śpij Jezuniu”, „Gdy się Chrystus Rodzi”, „Nie było miejsca dla Ciebie” oraz „Licha stajenka”.

Po części artystycznej głos zabrał Ks. dr Artur Szczepanik, który odczytał fragment Pisma Świętego i złożył życzenia. Następnie goście dzieląc się opłatkiem składali już indywidualnie życzenia świąteczne. Seniorzy zostali również obdarowani przez Mikołaja słodkimi upominkami. W tym roku świąteczne paczki zostały zakupione przez Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Inowłodzu działające w strukturach Powiatowego Stowarzyszenia w Tomaszowie Maz., ze środków Wojewody Łódzkiego otrzymanych w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Pomoc świąteczna” oraz ze środków GKRPA i GOPS we współpracy z Gminą Inowłódz.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji spotkania i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy szczęścia, radości oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Daniela Wawrzyniaka Dyrektora Fundacji Proem Zako i Pana Przemysława Dwulata za profesjonalną realizację nagłośnienia podczas Gminnego Spotkania Wigilijnego.

Tekst: M. Werkowska
Foto: A. Ciołak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj