IKS rozpoczyna rundę wiosenną

0
1769

Po udanej rundzie jesiennej sezonu 2017/18 zespół IKS-u zajmuje trzecie miejsce w tabeli klasy B, grupy Piotrków Trybunalski I. Do lidera Concordii Piotrków Tryb. traci 3 punkty i ma tyle samo punktów co drużyna Gerlacha Drzewica. 

W sumie zdobył 27 punktów, stosunek bramek 35-20. Niewątpliwie najciekawszym spotkaniem rundy był mecz z Concordią Piotrków Trybunalski. Po niesamowitej dramaturgii nasza drużyna zwyciężyła 4:3. IKS w tym spotkaniu wystąpił w składzie: Kaproń, Zysiak, Przyborek, Kwaśniak, Wieteska (72 Grygiel), Kompa, Berc, Przybyłek (67 Niemiec), Stańczyk (89 Duda), Tylak, Wojtaszczyk (72 Kostanek). Bramki zdobyli Stańczyk, Wieteska, Przybyłek, Berc. Jak się okazało były to jedyne punkty stracone przez lidera.

W przerwie zimowej większość zawodników uczestniczyła w różnego rodzaju turniejach halowych rozgrywanych w Opocznie, Tomaszowie Maz. i Rzeczycy. Drużyna od lutego przygotowuje się do rundy wiosennej głównie na hali w Inowłodzu oraz na sztucznym boisku COS-u w Spale. Zespół rozegrał serię sparingów z różnym skutkiem, testując kilku zawodników w tym Brazylijczyków. Ostatecznie do kadry dołączyło czterech zawodników. Z wypożyczenia do Ceramiki Opoczno powrócił Adrian Bąblewski. Wypożyczony został bramkarz z Mroczkowa Bartosz Kowalczyk. Zasilił szeregi IKS-u ostatnio były zawodnik Będkowa, Maciej Lenarcik oraz po krótkim rozbracie z piłką powraca Daniel Żygalski. Po kontuzji, która wykluczyła go z drugiej części sezonu jesiennego wraca Michał Bernaciak. Niestety naszych zawodników nie minęły jednak kontuzje w okresie przygotowawczym. Problem ze ścięgnami ma Damian Kwaśniak, który jesienią rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym (990 minut). Złamaną nogę ma Paweł Kompa (893 minuty), którego prawdopodobnie wiosną nie zobaczymy. Z drużyną rozstali się Michał Nowacki (307 minut), który jesienią zdobył dwie bramki oraz Pawłowski Jakub (13 minut). 

Rundę wiosenną mieliśmy rozpocząć 18 marca spotkaniem wyjazdowym ze Zjednoczonymi Budziszewice. Jednak ze względu na niesprzyjającą aurę mecz został przełożony na dzień 3 maja 2018 roku. 

tekst: Robert „Gacek” Gaczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj