Kolędujmy wszyscy wraz… – XVI Gminny Koncert Kolęd [FOTO]

0
2720

„Kolędujmy wszyscy wraz, bo już na to wielki czas…” Już po raz szesnasty 12 stycznia 2018 odbył się Gminny Koncert Kolęd w Królowej Woli.

Okres świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, wyjątkowa jest również tradycja śpiewu kolęd. O tej tradycji pamiętają i dbają o nią już od wielu lat mieszkańcy gminy Inowłódz, spotykając się w styczniowy wieczór w Domu Ludowym w Królowej Woli podczas Gminnego Koncertu Kolęd.

Tego wieczoru przybyłych gości i wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu Pani Barbara Maciejczyk, a oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Przewodniczący Rady Gminy Inowłódz Wacław Chahuła. Następnie wszyscy zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Prezentacje uczestników rozpoczęto nietypowo, jak na koncert kolęd bo on prezentacji Dziewczęcej Grupy Tanecznej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu. Dziewczynki wykonały piękny układ taneczny pt. „Śnieżynki”. W dalszej kolejności wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej w Królowej Woli. Natalia Wójciak zaśpiewała „Wśród nocnej ciszy” i „Świeć gwiazdeczko”, a Wiktoria Wójciak „Mario czy ty wiesz”. Kolejny występ przygotowali wspólnie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu oraz Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu. Kolędy „Bóg się rodzi”, „Skrzypi wóz” oraz piosenkę świąteczną „Kto wie” zaprezentowali: Zofia Jóźwik, Sandra Kwiatek, Kinga Cabaj, Patrycja Pichola, Filip Bogusz i Filip Owczarek. Publiczną Szkołę Podstawową w Brzustowie reprezentowali: Szymon Walasik z kolędą „Dnia jednego o północy”, Patrycja Śliwka z „Kolęda domową” oraz „Młode talenty” czyli 9 chłopców z klasy V z kolędą „Gore gwiazda”. Prezentacje grupy dziecięco młodzieżowej zakończył Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”, w którego wykonaniu usłyszeć można było „Jam jest dudka” i „Mario czy ty wiesz”.

Występy uczestników dorosłych rozpoczął Zespół Ludowy „Królowianie” z „Pastorałką od serca do ucha” i utworem „Betlejemskie pole śpi”. Gościnnie do Królowej Woli przybył Zespół Ludowy „Róża” z Gawron w Gminie Sławno. Artyści ludowi zaśpiewali „Nowy Rok bierzy” i „Zaśnij dziecino”, po czym Chór Gminny Inowłódz zaprezentował „Śpij Jezuniu” i „Gdy się Chrystus rodzi”. W dalszej kolejności Zespół Ludowy „Brzustowianie” zaśpiewał „Zeszliśmy się bracia” i „Wiwat dzisiaj Boskiej istotności”. Gminny Koncert Kolęd zakończył gościnny występ Chóru Parafialnego z Rzeczycy.

Niewątpliwie uczestnicy XVI Gminnego Koncertu Kolęd zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, zapewniając widzom pełen wyjątkowych wrażeń wieczór.

Tekst: A. Ciołak

Foto: M. Werkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj