Na co warto zwrócić uwagę podpisując umowę pożyczki ratalnej?

0
2251

Nieplanowane wydatki zdarzają się każdemu z nas. Konieczność naprawy auta, zakupu leków, czy pilnej spłaty zobowiązań – to sytuacje, które stawiają nas w trudnej, kłopotliwej sytuacji finansowej. Z pomocą przychodzą nam banki i firmy pożyczkowe, oferując krótko i długoterminowe pożyczki. Dla bezpieczeństwa i stabilności domowego budżetu, zwykle decydujemy się spłacać nasze zobowiązania w ratach. O czym należy pamiętać podpisując umowę pożyczki ratalnej? Podpowiadamy!

Umowa pożyczki

Decydując się na pożyczkę ratalną, należy uważnie przeczytać umowę i dokładnie przeanalizować wszystkie koszty. Jeżeli zaciągamy zobowiązanie z obsługą domową, przygotujmy się na dodatkowe koszty. Może się bowiem zdarzyć, że obciążeni zostaniemy także kosztem ubezpieczenia na wypadek braku spłaty. By uniknąć przykrych niespodzianek, powinniśmy uważnie przeczytać każdy dokument, pod którym składamy nasz podpis. Sprawdźmy jakie jest RRSO, wysokość opłaty administracyjnej, przygotowawczej, a także oprocentowanie pożyczki i odsetki. Upewnijmy się, że wysokość rat jest dostosowana do naszych możliwości finansowych. Ustalmy także, czy w razie przejściowych kłopotów finansowych, będziemy mogli liczyć na odłożenie w czasie terminu spłaty rat. Warto również wiedzieć, jakie konsekwencje grożą nam w przypadku, gdy nie spłacimy pożyczki w terminie.

Bank czy firma pożyczkowa?

Niejednokrotnie zastanawiamy się, co wybrać. Czy warto brać pożyczkę w banku? Czy może lepiej zdecydować się na firmę pożyczkową? Jeżeli bank odmówi udzielenia środków, wówczas sprawa jest prosta – pozostają nam wyłącznie firmy pożyczkowe. Podobnie jest w przypadku, gdy chcemy, by pieniądze szybko trafiły na nasze konto. Warto jednak wówczas rozejrzeć się na rynku i poszukać oferty bez dodatkowych kosztów. Wiele firm pożyczkowych podpisze z nami pierwsze zobowiązanie zupełnie za darmo. Specjaliści z ratkomat.pl przygotowali ofertę pożyczki ratalnej z natychmiastową weryfikacją wniosku od 1000 PLN do 10000 PLN. Nawet tak dużą sumę można spłacić bez większych wyrzeczeń, dzięki dostosowanym do naszych możliwości, elastycznym ratom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj