czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaIMPREZYOperacja Kelchglas - pokaz grup rekonstrukcyjnych w Inowłodzu

Operacja Kelchglas – pokaz grup rekonstrukcyjnych w Inowłodzu

W najbliższą sobotę 18 listopada odbędzie się już druga odsłona imprezy pn. „Inowłodzkie Spotkania z Historią” podczas której obędzie się pokaz batalistyczny przy zamku w Inowłodzu. Początek wydarzenia przewidziany jest na godzinę 14:30 na Inowłodzkim Zamku.

Inscenizacja „Operacja Kelchglas” będzie zwieńczeniem manewrów grup rekonstrukcyjnych odbywających się w miejscowości Jeleń. To będzie bardzo dynamiczny pełen efektów bój o wyzwolenie naszej ziemi – inscenizacja walk z 1945 roku.

Na wydarzeniu pojawią się ugrupowania z całej Polski, takie jak Stowarzyszenie Matrioszka, PH Posen, GRH Narew, TMHW Kalina Krasnaja i wiele innych.

Organizatorem sobotniej inscenizacji jest Projekt „SzISBr 1942 – 1945”, grupa rekonstrukcyjna zajmująca się odtwórstwem sowieckich oddziałów szturmowo saperskich, działająca w województwie łódzkim. Podczas spotkania będzie można zobaczyć wiele egzemplarzy ciekawej historycznej broni, np rusznicę p.panc PTRD-41, ckm Maxim, rkm DP-28, Mg-34 i Mg-42. Nie zabraknie również pojazdów historycznych – imprezę urozmaicą dwa amerykańskie samochody Dodge. Tematyką spotkania będzie rok 1945 i operacja wiślańsko-odrzańska

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH