OSP Brzustów wygrywa w Inowłodzu!

0
2625

20 maja br. w Inowłodzu na terenie byłego OSiR odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Organizatorami wydarzenia był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Inowłodzu oraz Wójt Gminy Inowłódz.  W zmaganiach udział wzięły cztery drużyny męskie zastępów OSP z Brzustowa, Liciążnej, Królowej Woli i Inowłodza.

Zawody zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzane w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja sędziowska z Powiatowej Komendy PSP w Tomaszowie Mazowieckim, której przewodniczącym był st. kpt. Rafał Wójciak.

Klasyfikacja generalna po przeprowadzonych konkurencjach:

I miejsce OSP Brzustów

II miejsce OSP Liciążna

III miejsce OSP Inowłódz

IV miejsce OSP Królowa Wola.

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Wójta Gminy Inowłódz. Za pierwsze, drugie trzecie i czwarte miejsca uczestnicy otrzymali imienne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zawody strażackie to sposób prezentacji poziomu wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP, a także sprawdzian własnych możliwości druhów strażaków. Poznanie słabych stron przy tej okazji, pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Ponad to zawody to emocjonująca rywalizacja, a także świetne widowisko.

W tym roku nie zabrakło również ciekawych konkurencji dla widzów, które dzięki sprzyjającej pogodzie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a były to: napełnianie beczek wodą, przeciąganie liny.  

Wszystkim jednostkom OSP dziękujemy za wzięcie udziału w wydarzeniu oraz za przygotowanie drużyn do zawodów. Podziękowania należą się także wszystkim widzom oraz kibicom za doping i dobrą zabawę.

YouTube player

Zwycięska drużyna OSP w Brzustowie reprezentować będzie Gminę Inowłódz w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbędą się w Spale, druhom strażakom życzymy powodzenia!

Tekst/foto: A. Ciołak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj