Premiera Korony Królów już 1 stycznia!

0
3956

1 stycznia 2018 roku Telewizja Polska rozpocznie emisję „Korony królów”, której ujęcia były kręcone między innymi na zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

Jest to polska telenowela, którą na ekranie programu pierwszego oglądać będzie można od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. „Korona królów” to nowa polska produkcja. Serial opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego (w którego wcielił się Mateusz Król), króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Wydarzenia w serialu śledzić będziemy od śmierci Władysława (w tej roli Wiesław Wójcik), ojca Kazimierza. Akcja serialu zaczyna się od scen, kręconych przy łożu śmierci Łokietka. „Korona królów” to nie „Gra o tron”

Po pierwszych doniesieniach prasowych, internauci sugerowali, że „Korona królów” to polska odpowiedź na bijący rekordy oglądalności serial „Gra o tron”. Do tych informacji odniósł się prezes TVP. – Śmieszą mnie porównania „Korony królów” do „Gry o tron”. Budżet naszej produkcji to… 1/250 budżetu amerykańskiego cyklu – czytamy wypowiedź Jacka Kurskiego, prezes TVP na stronie wirtualnemedia.pl. 

YouTube player
YouTube player

„Korona królów”. Reżyser i aktorzy

Opiekunką literacką „Korony królów” jest Ilona Łepkowska. Za reżyserię odpowiada Wojciech Pacyna, a operatorem jest Krzysztof Pakulski. Scenografię stworzył Andrzej Haliński, a Elżbieta Radke jest projektantką kostiumów. Za dekorację planu zdjęciowego odpowiada Teresa Gruber. Zdjęcia do „Korony królów” trwają od lipca tego roku. w serialu występują: Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik) i Agata Bykowska (Kucharka Litewska). 

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl

 

Link do kanału filmowego TVP VOD „Korona Królów” 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj