Uroczyste otwarcie Hali do Gier Plażowych

1
2818

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali do gier plażowych. To pierwszy taki obiekt w Polsce, gdzie niezależnie od pogody będzie można trenować i prowadzić rozgrywki na piasku.

Honorowym gościem uroczystości był Minister Sportu i Turystyki, Pan Witold Bańka. Wraz z nim wstęgę przecięli:  Dyrektor COS Pan Tomasz Koziński, Dyrektor COS w Spale Pan Waldemar Wendrowski,  Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Jacek Kasprzyk, oraz Pan Tomasz Gliszczyński, prezes firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Artom Spółka z o.o., która wybudowała obiekt.

Obiekt poświęcił duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń.

Budowa hali trwała 236 dni, w iście olimpijskim tempie od 6 grudnia 2016 do 31 lipca 2017 roku. Całkowity koszt inwestycji to 7,6 mln złotych, z czego 6,1 mln zł pochodziło ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, funduszu prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Myślę, że możemy spojrzeć na ten obiekt, poczuć ogromną satysfakcję i cieszyć się, że jest, że będzie nam służył (…). Takie pieniądze warto inwestować i mam satysfakcję, że środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki płynące na takie obiekty są dobrze wydane – powiedział Pan Minister w swojej przemowie.

W nowej hali okazję do zaprezentowania się mieli uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego działającej w Spale. Młodzi siatkarze w krótkim pokazie przybliżyli gościom elementy treningu siatkówki plażowej.

Krótki mecz pokazowy siatkówki plażowej zaprezentowały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek – zawodniczki z drużyny narodowej, olimpijki z Rio de Janeiro. Ich przeciwniczkami była kadra młodzieżowa: Martyna Głowa, ubiegłoroczna absolwentka SMS-u i Kinga Legieta.

Poproszona o komentarz Kinga Kołosińska powiedziała: Byłam na kilku halach w Europie i wg mnie ta jest najlepsza (…) naprawdę, poziom tutaj jest bardzo wysoki.

Hala do gier plażowych dedykowana jest głównie zawodnikom uprawiającym siatkówkę, ale nie oznacza to jednak, że na piasku będą gościć tylko i wyłącznie siatkarze. Na pewno odwiedzać nas będą przedstawiciele i zawodnicy nowej i jeszcze niespopularyzowanej odmiany tenisa. W meczu pokazowym w tenisa plażowego rywalizowali mistrzowie Polski: Aleksandra Adamska, Marcelina Podlińska, Tomasz Hamulski i Damian Czujko.

Wymiary areny sportowej to 26m x 42,8m; pozwalają one na rozgrywanie plażowej piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki nożnej i tenisa plażowego przy zachowaniu pełnych wymiarów boisk.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia w COS – OPO w Spale, a szczególnie Hali do Gier Plażowych.

Oczywiście serdecznie zapraszam do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, aby przekonać się jak ten obiekt wygląda. Nasze obiekty są dedykowane przede wszystkim dla olimpijczyków i klubów sportowych, ale osoby indywidualne również mogą z nich korzystać, tylko wcześniej trzeba się umówić – mówi dyrektor OPO COS Spała, Waldemar Wendrowski.

źródło – http://spala.cos.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj