V-ty Festiwal Poezji Śpiewanej za nami

0
2242

Po sobotnich gwarnych i radosnych atrakcjach Nocy Świętojańskiej oraz klimatach słowiańsko rycerskich, w niedzielne popołudnie Stowarzyszenie Zamek Kazimierzowski Centrum Kultury w Inowłodzu zorganizowało po raz piąty już: bardzo nastrojowy, a zarazem kameralny festiwal.

Honorowy patronat nad festiwalem objął Zarząd Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Mirosław Kukliński oraz Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki.

Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Budżetu Województwa Łódzkiego. Wsparcia w organizacji udzielili również: Gmina Inowłódz oraz Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu.W tym roku formuła festiwalu została nieco zmieniona, dlatego też uczestnicy zaprezentowali utwory poezji śpiewanej nie tylko związane z osobą Juliana Tuwima.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 18 kandydatów spośród, których do koncertu laureatów wybrano 12 osób. Na scenie zaprezentowali się artyści w dwóch grupach wiekowych: dzieci
i młodzież oraz dorośli.

YouTube player

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania bowiem poziom festiwalu był wysoki. Jednakże udało się wyłonić zwycięzców. Przyznano w kategorii dzieci i młodzież nagrody za I, II i dwa III miejsca, zaś w kategorii dorośli za I i II miejsce. Nagrodę Grand Prix zdobył w tym roku Pan Adam Wiączek.

Gwiazdą wieczoru tegorocznego festiwalu był Bartosz Grzanek, któremu gościnnie towarzyszyła Monika Kuszyńska.

 

Słów kilka o Bartoszu. Gitarzysta, Wokalista, Kompozytor, Autor. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer. Współpracował jako gitarzysta z wieloma artystami. Są wśród nich m.in. George Hamilton V (Nashville), zespół Rezerwat oraz Rafał Brzozowski.  W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego, a w 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent” (TVN).  16 października 2015r. miała miejsce premiera debiutanckiego, solowego albumu artysty pt. „Duch” (MJM Music Pl).

Monika Kuszyńska – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z zespołu Varius Manx, w którym była wokalistką latach 2000 – 2010. Reprezentowała Polskę podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

YouTube player

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, darczyńców, patronów medialnych oraz wszystkich zaangażowanych w organizację festiwalu.

Tekst: Mirona Werkowska

Źródło artykułu: Agnieszka Ciołak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj