Wanda Buk ze Spały nową wiceminister cyfryzacji

0
3308

Wanda Buk została nową wiceminister w resorcie cyfryzacji, od 11 stycznia 2016 r. pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. To córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej generała Tadeusza Buka.

Wanda Buk, nowa wiceminister w resorcie cyfryzacji, od 11 stycznia 2016 r. pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. 

Jako dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa zarządzała instytucją odpowiedzialną za wdrażanie funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację kraju. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE o wartości 10 mld zł, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych w skali kraju ze szczególnym naciskiem na kodowanie, a także upowszechnianie podstawowej wiedzy informatycznej w różnych grupach społecznych. 

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Ukończyła aplikację adwokacką w Polsce – tytuł adwokata zdobyła w 2017 roku. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harwarda – prestiżowego programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej

Wanda Buk pracowała w kancelariach prawnych, gdzie realizowała projekty infrastrukturalne, w tym również te finansowane ze środków publicznych oraz doradzała podmiotom z rynku regulowanego. Zasiada w Radach Nadzorczych: NASK 4 Innovation, NUV i Solid Invest. Biegle włada językami: angielskim i francuskim. 

Wanda Buk jest córką tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej generała Tadeusza Buka. Jej mama wraz z siostrą i bratem mieszkają w Spale. Pani Wanda jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz.

Autor: Andrzej Wdowski
źródło – http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/mieszkanka-spaly-wanda-buk-nowa-wiceminister-w-resorcie,4721517,artgal,t,id,tm.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj