Medale MP w Short Tracku rozdane!

0
2749

Za nami ostatni, trzeci dzień rywalizacji podczas Mistrzostw Polski w short tracku. Ze złotymi medalami za wielobój tomaszowską Arenę Lodową opuścili Magdalena Warakomska (AZS Politechnika Opolska) oraz Rafał Anikiej (Juvenia Białystok).

Niedzielny poranek na Arenie Lodowej obfitował w emocje związane z rywalizacją łyżwiarzy na torze krótkim. Na dystansie 1000 metrów u kobiet najszybsza była dziś Kamila Stormowska. Zawodniczka Orła Elbląg zaatakowała w odpowiednim momencie i wyprzedziła Patrycję Maliszewską (Juvenia Białystok) i Magdalenę Warakomską (AZS Politechnika Opolska). Nikola Mazur (Juvenia Białystok), linię mety przekroczyła jako druga. Trzecie miejsce przypadło natomiast Patrycji Maliszewskiej.

YouTube player

U mężczyzn kolejny raz na tafli rządzili zawodnicy z Białegostoku. Na 1000 metrów najlepszy był Rafał Anikiej, który zdołał wyprzedzić swojego klubowego kolegę – Szymona Wilczyka. Trzecie miejsce, po dyskwalifikacji Mateusza Krzemińskiego (AZS Politechnika Opolska), zajął Karol Nieścier (Juvenia).

Aby poznać medalistów Mistrzostw Polski w wieloboju, trzeba było jeszcze rozegrać superfinał na 3000 metrów, w którym wystartowało ośmioro najlepszych łyżwiarzy i łyżwiarek. Wśród kobiet najlepsze wyniki osiągnęły Magdalena Warakomska (AZS Politechnika Opolska) i Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg). Wjeżdżając w takiej kolejności na metę zapewniły sobie kolejno złoto i srebro w wieloboju. Trzecie miejsce zdobyła Patrycja Markiewicz (Juvenia Białystok). Ten rezultat pozwolił jej jednak awansować tylko na 7. miejsce w klasyfikacji wieloboju. Na trzecim miejscu w tym rankingu utrzymała się natomiast Nikola Mazur, która mimo ósmego miejsca w superfinale, mogła cieszyć się z brązowego medalu.

Medale w rywalizacji mężczyzn trafiły do łyżwiarzy Juvenii. Pierwszy do mety dojechał Bartosz Konopko, lecz triumf w klasyfikacji wieloboju – dzięki drugiemu miejscu na mecie oraz punktom wywalczonym na lotnym finiszu – zapewnił sobie Rafał Anikiej, który swojego kolegę z klubu wyprzedził zaledwie o dwa punkty. Na trzecim miejscu superfinał ukończył Karol Nieścier (Juvenia Białystok). Mimo to brąz za wielobój, dzięki sporej przewadze wywalczonej na poprzednich dystansach, otrzymał Szymon Wilczyk (Juvenia Białystok).

Na koniec Mistrzostw Polski w short tracku rozegrano jeszcze finały sztafet. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet najlepsza okazała się Juvenia Białystok. Sztafety tego klubu sięgnęły po medale złote i brązowe. Drugie miejsca przypadły natomiast sztafetom AZS Politechniki Opolskiej.

tekst – pzls.pl

Szczegółowe wyniki: http://www.shorttracklive.info/index.php?saison=12&comp=471&cat=1&categ=106&m=1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj