Ważne informacje o fotelikach samochodowych

0
2056

Foteliki samochodowe to niezbędne akcesorium każdego małego podróżnika, ale i wymóg zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Wybór właściwego modelu fotelika samochodowego, który pasuje do samochodu, to niezwykle ważna kwestia, którą trzeba starannie rozważyć, szczególnie z powodu sporego asortymentu fotelików samochodowych dostępnych w sklepach. Decydując się na konkretny fotelik należy zwrócić uwagę na to, czy fotelik jest wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia, czy dopasowuje się do fotela samochodu oraz czy jest wygodny dla dziecka, które ma być w nim przewożone.

Foteliki samochodowe dzielimy na trzy grupy według wagi dziecka. Grupa „0” dla dzieci do13 kg , grupa „1” od 9kg do 18 kg, oraz grupa „2/3” od 15kg do 36 kg.

Przykładem fotelika dla dziecka o wadze od 15 do 36kg, czyli fotelika dla starszaka w wieku od 4 lat do 12 lat, jest fotelik Romer Kidfix II XP SICT. Charakterystyczne dla tego fotelika jest najwyższy z możliwych standard ochrony oraz duża elastyczność. Fotelik wyposażony jest w system XP-PAD, który zapewnia dziecku ochronę głowy, podczas kolizji, natomiast dodatkowo użyta technologia SICT, tzw. „plastikowe poduszki”, pochłaniają siłę, zapewniają wysokozaawansowaną ochronę podczas zderzenia bocznego.

Fotelik posiada mocne, wyściełane ściany boczne, które zwiększają bezpieczeństwo w przypadku kolizji. Fotelik Romer Kidfix II XP SICT posiada specjalny uchwyt SecureGuard, który daje gwarancję ułożenia pasa biodrowego we właściwej pozycji. Fotelik posiada wysokie i wygodne oparcie w kształcie litery „V”, regulowany, komfortowy zagłówek, które dopasowują się do wciąż rosnącego dziecka. Dla ułatwienia w foteliku zamontowano intuicyjne prowadnice, by właściwie poprowadzić pasy bezpieczeństwa. Fotelik Romer Kidfix II XP SICT zapewnia stabilność podczas jazdy, dzięki użytemu systemowi ISOFIT w połączeniu z ISOFIX, daje dziecku również większe bezpieczeństwo. Pokrycie fotelika jest bardzo praktyczne, nadaje się ono do ściągnięcia i  prania w temperaturze 30 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj