piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaRodzinna i sportowa niedziela w gminie Inowłódz

Rodzinna i sportowa niedziela w gminie Inowłódz

W niedzielę 19 maja 2019 roku z pod zamku w Inowłodzu ruszył I Bieg o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. Zmagania na 8 km odcinku z Inowłodza do Spały zorganizowały TriathlonRawa oraz Gmina Inowłódz.

W biegu brało udział 22 biegaczy. Trasa biegu prowadziła ścieżką rowerową do Spały, także nie była taka prosta gdyż występuje na niej kilka podjazdów w tym jedno duże. Meta była usytuowana na mostku przy spalskim stawie. Podczas biegu nie był liczony czas i nie ważne były miejsca. Z Inowłodza wystartowało tylko dwoje zawodników. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal. Puchary z rąk Wójta Pana Bogdana Kąckiego otrzymał najmłodszy uczestnik biegu, najstarszy oraz najliczniejsza rodzina w kolejności odpowiednio: Maciej Pietrzak, Wanda Ferensztajn oraz rodzina Pietrzak-Iskierka.

Fot. Robert Karbownik

Kilkadziesiąt minut przed startem biegu również spod Kazimierzowskiego zamku w Inowłodzu wystartowała inowłodzka grupa w VI Rajdu Rowerowego im. Witolda Pileckiego. Rowerzyści mieli do pokonania 2 trasy do wyboru. Pierwsza z Tomaszowa Mazowieckiego przez Spałę do Konewki i z powrotem druga trasa z Inowłodza przez Spałę do Konewki i z powrotem. Wszyscy uczestnicy rajdu jak i biegacze spotkali się przy bunkrze na Konewce. Tam też był półmetek trasy. Można było odpocząć, oraz zjeść kiełbaskę lub udko z kurczaka 🙂 Najważniejszą częścią imprezy rowerowej było losowanie 4 rowerów.

Szkoda, że z Inowłodza biegły tylko dwie osoby, co jest lekko dziwne, ponieważ bieganie jest bardzo modne, zwłaszcza na osiedlu Zamoście, z którego prowadzi fajna ścieżka asfaltowa w stronę Dęby Opoczyńskiej, na której co dziennie spotyka się regularnie biegających, jeżdżących na rolkach czy rowerach mieszkańców.

RELATED ARTICLES

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH