G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaZa nami pierwszy Jarmark Spalski w 2019

Za nami pierwszy Jarmark Spalski w 2019

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale to impreza cykliczna, odbywa się raz w miesiącu w sezonie letnim. W sobotę poprzedzającą jarmark, również jest czynnych wiele stoisk gdyż wielu wystawców przyjeżdża do Spały na cały weekend.

Dla zwiedzających wstęp na Jarmark jest bezpłatny.

Imprezie targowej towarzyszą liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie na żywo wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci, czy zwiedzanie Spały z profesjonalnymi przewodnikami. Jarmark odwiedza też grupa tomaszowskich miłośników starych motocykli.

Tłumy publiczności mają w czym wybierać: szkło artystyczne, stara porcelana, ceramika ozdobna i użytkowa, koronki, książki, płyty analogowe, które wracają do łask fanów muzyki, biała broń. Wystawcy oferują dużo figurek drewnianych, porcelanowych i metalowych, Atrakcją jarmarku jest wystawianie koła garncarskiego. Prawdziwą furorę robią jednak panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które serwują głodnym pierogi z wody i z patelni. Mają też w swojej ofercie kulinarnej jeszcze inne „małe co nieco”. Przepić to wszystko można  przy stoiskach z litewskim kwasem chlebowym, sokami, miodem pitnym i piwem z rzemieślniczych browarów.

Terminy Jarmarku Spalskiego w 2019 roku
14 kwiecień, 12 maj, 9 czerwiec, 14 lipiec, 11 sierpnień, 8 wrzesień, 6 październik

Impreza odbywa się w bardzo malowniczym miejscu nad stawem w centrum Spały.

Zgłoszenia wystawców:
Robert Papis, tel. 724 23 88 23
97-214 Spała ul. Mościckiego 17
email:biuro@jarmarkspalski.pl

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko fajnie ale co raz więcej śmieci i kiczu jest na tym jarmarku. Od sprzedawania bielizny, butów, dresów, po jakieś tandetne chińskie zabaweczki dla dzieci i bez żadnego atestu. Jarmark staroci to powinny być starocie…ktoś to powinien weryfikować, a nie wpuszczać wszystkich kto wykupi miejsce do handlu. Poza tym co raz więcej sprzedających robi dym i awanturę jak się chce zrobić zdjęcie… to też trochę dziwne. Szkoda, że jest co raz gorszy klimat tej „imprezy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH