wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaZa nami pierwszy Jarmark Spalski w 2019

Za nami pierwszy Jarmark Spalski w 2019

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale to impreza cykliczna, odbywa się raz w miesiącu w sezonie letnim. W sobotę poprzedzającą jarmark, również jest czynnych wiele stoisk gdyż wielu wystawców przyjeżdża do Spały na cały weekend.

Dla zwiedzających wstęp na Jarmark jest bezpłatny.

Imprezie targowej towarzyszą liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie na żywo wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci, czy zwiedzanie Spały z profesjonalnymi przewodnikami. Jarmark odwiedza też grupa tomaszowskich miłośników starych motocykli.

Tłumy publiczności mają w czym wybierać: szkło artystyczne, stara porcelana, ceramika ozdobna i użytkowa, koronki, książki, płyty analogowe, które wracają do łask fanów muzyki, biała broń. Wystawcy oferują dużo figurek drewnianych, porcelanowych i metalowych, Atrakcją jarmarku jest wystawianie koła garncarskiego. Prawdziwą furorę robią jednak panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które serwują głodnym pierogi z wody i z patelni. Mają też w swojej ofercie kulinarnej jeszcze inne „małe co nieco”. Przepić to wszystko można  przy stoiskach z litewskim kwasem chlebowym, sokami, miodem pitnym i piwem z rzemieślniczych browarów.

Terminy Jarmarku Spalskiego w 2019 roku
14 kwiecień, 12 maj, 9 czerwiec, 14 lipiec, 11 sierpnień, 8 wrzesień, 6 październik

Impreza odbywa się w bardzo malowniczym miejscu nad stawem w centrum Spały.

Zgłoszenia wystawców:
Robert Papis, tel. 724 23 88 23
97-214 Spała ul. Mościckiego 17
email:biuro@jarmarkspalski.pl

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko fajnie ale co raz więcej śmieci i kiczu jest na tym jarmarku. Od sprzedawania bielizny, butów, dresów, po jakieś tandetne chińskie zabaweczki dla dzieci i bez żadnego atestu. Jarmark staroci to powinny być starocie…ktoś to powinien weryfikować, a nie wpuszczać wszystkich kto wykupi miejsce do handlu. Poza tym co raz więcej sprzedających robi dym i awanturę jak się chce zrobić zdjęcie… to też trochę dziwne. Szkoda, że jest co raz gorszy klimat tej „imprezy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS