G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaKRÓLOWA WOLAVI PIKNIK RODZINNY W KRÓLOWEJ WOLI

VI PIKNIK RODZINNY W KRÓLOWEJ WOLI

W sobotę 26 sierpnia mieszkańcy Królowej Woli i zaproszeni goście spotkali się na VI Pikniku Rodzinnym, który odbył się w centrum miejscowości, na placu rekreacyjnym przy strażnicy OSP. Organizatorzy na czele z Panią Sołtys Teresą Kupis dla wszystkich uczestników przygotowali moc atrakcji.

Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku i powitaniu zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, Sekretarz Gminy Inowłódz Pani Renata Dąbrowicz, Wiceprezes ZOW ZOSP RP woj. łódzkiego dh Tadeusz Cisowski, rozpoczęła się cześć artystyczna. Na początek wystąpiła dziecięca grupa taneczna SPEEDSPLASH, która trenuje w ramach warsztatów zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury.

Dzieciaki zachwyciły publiczność niemal akrobatycznymi układami tanecznymi. Następnie na scenie zaprezentował się Zespół Ludowy „Królowianie”, który już od ponad 40-lat propaguje folklor regionu rawsko-opoczyńskiego i można by rzec jest ambasadorem Królowej Woli i Gminy Inowłódz.

Miłą niespodzianką dla wszystkich był recital Pana Czesława Mincera, który jest emerytowanym nauczycielem i mieszkańcem Tomaszowa Mazowieckiego, ale urodził się i wychował w Królowej Woli. Pan Czesław podczas prawie godzinnego występu zaprezentował szlagiery polskiej i francuskiej muzyki rozrywkowej. Po recitalu Pan Czesław był dosłownie rozchwytywany przez kolegów i koleżanki z czasów szkolnych. Wspomnieniom dawnych lat nie było końca.

Po części artystycznej nastąpił blok konkursowy, gdzie furorę zrobił konkurs „Dwie Franie – wielkie pranie”, gdzie startujące drużyny zmagały się z już historycznymi pralkami, które kilkadziesiąt lat temu były powszechnie używane w każdym gospodarstwie domowym. Nietypowe, piknikowe konkursy już od kilku lat są jedną z ciekawszych atrakcji imprezy. W poprzednim roku np. rywalizacja polegała na młóceniu cepami. Tematyczne są również nagrody w konkursach. W tym roku zwycięzcy otrzymali środki piorące. Młodsze pokolenie królowian z wielkim zapałem wzięło udział w konkursie „Wędkarze spryciarze”, podczas którego dzieciaki zmagały się z łowieniem jabłek i puszek aluminiowych z basenu strażackiego, a nie tak jak na co dzień ryb z wiejskiego stawu. Miejscowe gospodynie wzięły natomiast udział w konkursie „Domowy placek drożdżowy” podczas, którego jury wybrało najlepsze ciasto. Po rozstrzygnięciu konkursu drożdżowce zostały pokrojone i poczęstowano nimi uczestników pikniku.

Ostatnim punktem pikniku, ale zdecydowanie najdłuższym była wiejska biesiada z grillowaniem i zabawą taneczną, na której mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych. Po za głównym programem pikniku uczestnicy mogli korzystać z atrakcji towarzyszących takich jak: dmuchańce dla dzieci, loteria fantowa, pokaz wozu bojowego, zwiedzanie Izby Pamięci OSP Królowa Wola.

Chętni mogli też wesprzeć dzieci chore na SMA podczas zbiórki w ramach akcji „Strażacy gaszą SMA”. Całość imprezy poprowadziła Pani Iwona Szczepańska, wspomagana podczas konkursów przez Pana Roberta Pawłowskiego.

Organizatorami VI Rodzinnego Pikniku w Królowej Woli była Pani Sołtys z Radą Sołecką wsi Królowa Wola, a parterami: Urząd Gminy w Inowłodzu, Radni wsi Królowa Wola, miejscowe instytucje społeczne (Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Ludowy „Królowianie”, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Klub Senior +, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Mościckiego) oraz: Mariusz Szczepański – usługi hydrauliczne, PRYZMAT Jarosław Grochowski, COS-OPO w Spale.

Tekst/Foto: Tomasz Iskierka

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH