G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCITak było na otwarciu Galerii Czarna Kura

Tak było na otwarciu Galerii Czarna Kura [FOTO/WIDEO]

23 sierpnia 2019 roku tuż przed Dniami Gminy Inowłódz została oficjalnie i uroczyście otwarta kolejna galeria w Inowłodzu o nazwie „Czarna Kura”.

W galerii Piotra Pastusiaka i Randii Filutowskiej znajdziemy biżuteria autorska, skórzane torby autorskie, malarstwo, rysunek, grafika. Bedą także na dwie pracownie : metaloplastyczną i rymarską.

Na oficjalne otwarcie galerii przybyło około 100 osób z różnych stron kraju. Nie mogło zabraknąć oczywiście władz gminy, czyli Pana wójta Bogdana Kąckiego z małżonką, lokalnego księdza proboszcza Artura Szczepanika, zaprzyjaźnionych rekonstrukotrów, artystów i mieszkańców. Po krótkim przywitaniu gości przez Randię, nasz kasztelan Piotr Pastusiak wystrzelił z hakownicy, z której wyleciało pare tysięcy dolarów. 🙂 Następnie Anna Luteracka wręczyła ceramicznego inowłodzkiego anioła, które tworzy własnoręcznie i wypala w Galerii Atelier również w Inowłodzu. Ale największym zaskoczeniem był upominek w postaci dwóch czarnych kur, którymi zostali obdarowani nasi artyści. Ponoć te kury mają znosić złote jaja, nie czarne.

W końcu można było zapoznać się z pięknymi torbami Randii i rysunkami, obrazami, oraz nietuzinkową biżuterią Piotra. Ale trzeba tu przyjechać osobiście i zobaczyć na własne oczęta. Tego dnia odbył się także mini koncert Katarzyny Tercz, absolwentki rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi, etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Muzyka Kasi przenosi w inny wymiar … zresztą sami posłuchajcie.

Jak zapewnili nas pomysłodawcy „Czarnej Kury” to nie koniec takich wydarzeń z zaproszonymi artystami. Kolejne z Piotrem Groblińskim 27 września, a w niedalekiej przyszłości: Eliza Segiet, Robert Skrzypek, być może poeci z Tomaszowa? W przyszłym sezonie chcemy organizować spotkania ze sztuką i bajkami dla najmłodszych ale to w fazie obmyślania koncepcji.

Foto/wideo: Robert Karbownik

YouTube player
RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH