wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaPoddębice – jak znaleźć pracę?

Poddębice – jak znaleźć pracę?

Według podziału administracyjnego Poddębice należą do województwa łódzkiego. Są siedzibą gminy Poddębice (jednej z dwóch gmin miejsko-wiejskich, należących do powiatu poddębickiego).

Liczba bezrobotnych, na koniec października 2018 roku, odnotowana dla miasta i gminy Poddębice wyniosła 423 osoby (w tym 219 zamieszkuje wsie). Natomiast wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej dla miasta i gminy naliczono 28. Jak widać, panuje nadwyżka zarejestrowanych bezrobotnych w stosunku do możliwych miejsc zatrudnienia (http://poddebice.praca.gov.pl).

W całym powiecie poddębickim, mimo panującego bezrobocia, występuje mała grupa zawodów, które według prognoz będą zawodami deficytowymi w 2019 roku. Jeśli pojawiają się trudności w znalezieniu pracy w samym mieście Poddębice, to może warto zorientować się właśnie w ofertach na terenie całego powiatu. Co prawda zawody wskazane w wykazie wymagają odpowiednich kwalifikacji i uprawnień, ale dla niektórych może to być szansa na wdrożenie się w rynek pracy. Wśród takich zawodów znajdują się między innymi operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, spawacze, krawcy i pracownicy produkcji odzieży. (https://barometrzawodow.pl).

Na terenie powiatu poddębickiego prowadzone są różne działania mające pomóc w niwelowaniu bezrobocia. Na stronie internetowej tamtejszego urzędu pracy pojawiają się zapowiedzi na temat szkoleń i spotkań, na które mogą zgłaszać się zainteresowani (np. ostatnio odbyło się spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich na otwarcie działalności gospodarczej). Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić, czy spełniamy odpowiednie kryteria wymagane przez konkretny projekt i czy sposoby aktywizacji pasują do naszych możliwości. Jednak zakres oferowanej pomocy jest bardzo różnorodny i z pewnością warto zorientować się w aktualnościach.

Pomoc proponowana jest nie tylko w postaci wiedzy teoretycznej. Niedawno zakończył się nabór wniosków do projektu, w którym oferowano przyznanie bezrobotnemu jednorazowej pomocy finansowej, na otworzenie działalności gospodarczej. W tym samym czasie zakończono też procedurę przyjmowania wniosków na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Jak widać, działania są skierowane na różne sektory. Są profilowane pod konkretne grupy bezrobotnych (np. dla młodych, chcących prowadzić własną działalność), ale też w kontekście pomocy pracodawcom, którzy mogą tworzyć kolejne miejsca pracy np. fundusz szkoleniowy do kształcenia osób w zawodach deficytowych na danym obszarze. (http://poddebice.praca.gov.pl).

Artykuł przygotowany przy pomocy Portalu Praca.pl posiadającego Oferty Pracy w Poddębicach

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS