środa, 22 maja, 2024
Strona głównaTak było na Dniach Gminy Inowłódz 2019

Tak było na Dniach Gminy Inowłódz 2019 [FOTO/WIDEO]

24 i 25 sierpnia odbyło się coroczne święto naszej gminy czyli Dni Gminy Inowłódz. Rozpoczęto się  już w sobotę, która była dniem sportowych zmagań. Na boisku szkolnym w Inowłodzu rozegrano po raz trzeci Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz.

W turnieju udział wzięły 4 drużyny, a ich klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce Brzustów, II miejsce IKS – Reszta Świata, III miejsce Inowłódz i IV miejsce Zakościele, Żądłowice, Teofilów. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Tobiasz Pasiński, królem strzelców został Patryk Flisiak (7 bramek), a najlepszym bramkarzem był Michał Śliwiński, najmłodszymi zawodnikami turnieju byli Nikodem Menke oraz Wiktor Kowalski.

YouTube player
Puchar Wójta Gminy Inowłódz dla drużyny z Brzustowa

W sobotę na podzamczu Kasztelania Inowłodzka zapraszała na wieczorną ucztę podczas której były opowiadane bajania, klechdy kasztelański, opowieściom o rycerzach, smokach i księżniczkach nie było końca. Zwieńczeniem pierwszego dnia Dni Gminy Inowłódz, była zabawa taneczna. Do późnych godzin nocnych uczestników imprezy rozgrzewał niezawodny Zespół Quattro.

Niedziela 25 sierpnia była kontynuacją sportowych rywalizacji był Turniej Piłki Nożnej, gdzie  na boisku szkolnym tym razem drużyny dorosłych walczyły o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. I miejsce zajęła drużyna z Liciążnej, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Brzustowa, a na trzecim Królowa Wola. Najlepszym zawodnikiem został Adrian Bąblewski, najlepszym bramkarzem Tomasz Matusiak a królem strzelców Bartosz Kaczmarek (11 bramek). Z kolei na OSIRZE również o Puchar Wójta Gminy Inowłódz walczyli zawodnicy w meczach finałowych Gminnego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej I miejsce zajęli Jakub Owczarek i Kacper Turowski, II miejsce Jakub Sygitowicz i Kacper Socha, III miejsce Szymon Baranowski i Łukasz Krajewski.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Wójta Gminy Inowłódz Pana Bogdana Kąckiego na scenie zaprezentował się zespół Ludowy Królowianie.

YouTube player

Tego dnia odbyła się po raz kolejny Krytyczna Masa Kajakowa na Pilicy. Uczestnicy przepłynęli 20 kilometrowy odcinek rzeki Pilicy z Tomaszowa do Inowłodza. Ponadto na przystani kajakowej można było wziąć udział w Spływie na Byle Czym, zwycięzcami spływu zostali: I miejsce MS SPOK, II miejsce Bike – Team, III miejsce Bobas, Pani Anna Patura „Bobas” otrzymała nagrodę publiczności.

YouTube player

Natomiast przy głównej alei znalazło się stoisko medyczne, gdzie można było skorzystać z porad medycznych przygotowanych przez Przychodnię Rodzinną, Pan Mariusz Kuśmierski i Pan Michał Szymański Sp. j. oraz stoisko przygotowane przez Związek Dużych Rodzin 3+ oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowłodzu gdzie prowadzono działania Rodzinnego Bloku Rekreacyjnego. Imprezą niespodzianką towarzyszącą Dniom Inowłodza był mini mecz bokserski pomiędzy Łodzią a Radomiem. Dla kibiców sportu, była to niezwykła gratka. Zaproszenie do udziału w tym meczu przyjęli najwybitniejsi bracia – bliźniacy polskiego sportu, medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, legendy polskiego boksu – Paweł i Grzegorz Skrzecz, którzy sędziowali i oceniali walki. Pojawili się także inni wielokrotni reprezentanci Polski w boksie – Sławomir Kaczmarek i Zbigniew Turski (trener łódzkiej drużyny i mieszkaniec Inowłodza).

YouTube player

W dalszej kolejności na scenie zaprezentował się zespół Cekinki. Po występie zespołu oficjalnie przedstawione zostały wyniki turniejów sportowych wręczono puchary, nagrody i dyplomy. Zaprezentowano również zwycięzców V Gminnego Turnieju Sołectw. Nad przebiegiem zmagań turniejowych czuwał prowadzący turniej Kazimierz Grygiel. Na drużyny czekały ciekawe konkurencje m.in.: kręgle, ubijanie piany z białek, wyścigi z jabłkiem, rzut beretem, obieranie i ścieranie na tarce jabłka. Drużyny miały bardzo aktywne wsparcie w postaci dopingu. 1 miejsce i tytuł „SUPERSOŁECTWA” zdobył w tym roku Inowłódz. Ponadto wszystkie sołectwa przygotowały wspaniałe stoiska, prezentując wszystko to co mają najładniejsze i najsmaczniejsze.

Po uroczystym podsumowaniu konkursów na scenie wystąpili kolejni artyści, a mianowicie zespół KRZIKOPA w składzie: Katarzyna Dudziak – wokal, bęben obręczowy, Karo Przewłoka – wokal, skrzypce, przeszkadzajki, Adam Romański – skrzypce,  Spacepierre – perkusja,  Dominik Kalamarz – elektronika. Zespół odradzający muzyczne tradycje Górnego Śląska, opierający się na starych ludowych przyśpiewkach, ukazujących bogatą przeszłość regionu.

YouTube player

Tegoroczną gwiazdą wieczoru Dni Gminy Inowłódz był Wojciech Baranowski finalista IV edycji programu The Voice of Poland (2014). Podczas jego występu można było usłyszeć takie piosenki jak „Dym”, „Luźno”, „Czułe miejsce”. Tradycyjnym zwieńczeniem imprezy był pokaz sztucznych ogni.

YouTube player

Na zakończenie tradycyjnie zostały odpalone sztuczne ognie.

YouTube player

W roli konferansjera zaprezentowała się i świetnie poprowadziła imprezę Pani Lidia Jackow.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Inowłodza  oraz z Brzustowa, Panu Andrzejowi Ambroziakowi z Klubu Amber oraz Sołectwom Gminy Inowłódz.

Tekst: E. Karwat
Foto/wideo: Robert Karbownik | ARTGRAPHCOM
Foto: E. Karwat/P. Gawin

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH