G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCI16 Festiwal w Krajobrazie

16 Festiwal w Krajobrazie

Wykorzystując wyjątkowy jubileusz 950 lat Inowłodza, 40 lat idei  artystycznej „Pathman”, 40 lat teatru „Terminus a Quo”, Marek Leszczyński z przyjacielem Piotrem Koleckim kierowani chęcią przywołania z pamięci wszystkich szalonych, artystycznych wydarzeń z minionych lat podjęli decyzję o wznowieniu Festiwalu w Krajobrazie.

I stało się … 23 lipca w piękny, letni wieczór po sześciu latach przerwy zorganizowano go ponownie. Przygotowano ciekawy program artystyczny, m.in.: performance na dziedzińcu zamkowym w wykonaniu Ośrodka Działań Artystycznych z Piotrkowa Trybunalskiego, spektakle teatru „Terminus a Quo” – jeden na scenie letniej OSIR, drugi zaś w późnych godzinach wieczornych na zamku. Ponadto odbyły się koncerty Zespołu PATHMAN  i Wojciecha Kucharczyka. Imprezie dodatkowo towarzyszyły:
– przegląd zdjęć historycznych edycji festiwalu
– stoisko wydawnictwa „REQUIEM RECORDS”
– wystawka plakatów historycznych edycji festiwalu – Galeria Atelier Anny i Jarosława Luterackich.

Performance grupy z Ośrodka Działań Artystycznych z Piotrkowa Trybunalskiego

Była to godna przywrócenia inicjatywa, zważywszy na fakt iż przez 15 lat trwania początkowo „Festiwalu Muzyka w Krajobrazie”, a później już „Festiwalu w Krajobrazie” odbyło się kilkadziesiąt koncertów począwszy od muzyki ludowej różnych kultur, muzyki rockowej, jazzu, muzyki poważnej aż do muzyki progresywnej czy eksperymentalnej. Goszczono muzyków z Litwy, Białorusi,  Szwajcarii, Japonii, Niemiec, Włoch, Szkocji oraz Stanów Zjednoczonych a  przede wszystkim polskich przedstawicieli muzyki, której na co dzień, wówczas nie można byłoby usłyszeć w środkach masowego przekazu. Odbyło się kilkadziesiąt spektakli teatralnych  i monodramów. Każdemu festiwalowi towarzyszył teatr „Terminus a Quo”, który w tym roku również obchodzi jubileusz 40 lat istnienia.


Kawałek często niedocenianej działalności artystycznej prezentowanej przez te 15 lat promieniowało i promieniuje do dzisiaj w postaci nazwisk czy formacji muzycznych, które to jedne z pierwszych kroków stawiały w Inowłodzu. W 2010 roku po 15 latach funkcjonowania festiwal  wygasł, aby wznowić go i przywrócić ciekawe wydarzenia artystyczne po kilku latach przerwy.


Tekst:  M. Werkowska (źródło: M. Leszczyński) 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH