piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaOtwarcie sezonu wodnego nad Zalewem Sulejowskim

Otwarcie sezonu wodnego nad Zalewem Sulejowskim

W piątek, 19 czerwca 2020 roku, nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach odbyło się oficjalne otwarcie zabezpieczenia sezonu wodnego na terenie powiatu tomaszowskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez służby i instytucje dbające o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tomaszowskiego, zwłaszcza tych wypoczywających nad wodą.

W spotkaniu udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Wicestarosta Leszek Ogórek, Franciszek Szmigiel – Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki i Bogdan Kącki – Wójt Gminy Inowłódz.

Obecni byli przedstawiciele służb mundurowych:

–        policjanci Komendy Powiatowej Policji, w tym posterunku Policji konnej, na czele z Komendantem inspektorem Szymonem Hermanem,

–        strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  na czele z Komendantem st. bryg. Krzysztofem Iskierką oraz strażacy ochotnicy z OSP w Smardzewicach,

–        Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Wiesław Chudzik i Naczelny Pielęgniarz Konrad Borowski,

–        członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Maz. na czele z Prezesem Damianem Błaszczykiem,

–        strażnicy leśni Nadleśnictw Spała i Smardzewice na czele z zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Smardzewice Mateuszem Grabarzem

–        Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Iwona Sarwa

–        Przedstawiciele Państwowej Straży Rybackiej.

Starosta Mariusz Węgrzynowski powiedział, że wszystkie służby muszą czuć odpowiedzialność za wypoczywających na terenie Zalewu Sulejowskiego oraz rzeki Pilicy. Niezwykle istotna jest  świadomość społeczna, zwłaszcza wśród młodych ludzi, o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą. Starosta podziękował także zebranym za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. Wyraził przekonanie, że w tym trudnym tegorocznym sezonie wspólne wysiłki zaowocują ograniczeniem sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman podkreślił, że wszystkie służby pracują w pełnej gotowości dla zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą, ale woda to żywioł i od wypoczywających nad nią oczekuje współpracy, poprzez mądre i rozsądne korzystanie z dóbr przyrody powiatu tomaszowskiego.

Na zakończenie odbył się na wodzie pokaz sprzętu, możliwości pełnienia służby oraz zasad zapewnienia bezpieczeństwa własnego.

źródło – powiat-tomaszowski.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS