G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCI22 Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki już za nami

22 Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki już za nami

Głównym organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Spalski Hubertus Jeździecki oraz Gmina Inowłódz a Honorowy Patronat nad impreza objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W minioną niedzielę świętowali jeźdźcy i ich piękne konie, na wszystkich czekała moc atrakcji. Tuż po oficjalnym otwarciu i zaprezentowaniu uczestników, jeźdźcy udali się w teren.

YouTube player

W tym czasie podziwiać można było niezwykłe pokazy jeździeckie m.in. łucznictwo konne, wyścigi w powożeniu bryczką jak i wyścig konia z samochodem. Jedną z ciekawych atrakcji był pokaz woltyżerki w wykonaniu Apolinarski Group. Niesamowite akrobacje kaskaderskie na koniach zrobiły na widzach niezwykłe wrażenie.

Konkursy zorganizowane przez organizatorów cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednym z nich był konkurs wiedzy, w którym udział mogły wziąć dzieci z publiczności. Trzeba przyznać, że pytania nie były łatwe.

YouTube player

Główną atrakcją tego dnia była pogoń za lisem. Lisem zostaje zwycięzca z poprzedniego roku, a był nim Marek Maciągowski ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, który dzięki swoim umiejętnościom jeździeckim długo bronił się przed zerwaniem lisiej kity. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Norbert Jarosz na klaczy Majka, który pierwszy raz uczestniczył w Spalskim Hubertusie.

W tym roku w pogoni wzięło udział, aż 60 konnych. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla młodszych uczestników Hubertusa, a było nią poszukiwanie lisa. Zwyciężczynią została Natalia Żegnałek ze stadniny Huculand. Na imprezie nie mogło zabraknąć wyborów Miss oraz Mistera Hubertusa 2022. Jury dokonało niełatwego wyboru, gdyż wszyscy uczestnicy prezentowali się wspaniale. Wszystkich jeźdźców udekorowano medalami, a każdy koń otrzymał flo.

YouTube player

foto/wideo – Robert Karbownik
tekst – inowlodz.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH