środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCI71 rocznica rozstrzelania przez hitlerowców 30 Mieszkańców Inowłodza i okolic

71 rocznica rozstrzelania przez hitlerowców 30 Mieszkańców Inowłodza i okolic

9 lutego 2015 r. przypadła 71 rocznica rozstrzelania przez hitlerowskiego okupanta 30 Zakładników – Mieszkańców Inowłodza i okolic.

Wójt Gminy Inowłódz – Bogdan Kącki wraz z panią Sołtys – Danutą Baranowską  złożyli wieniec przy płycie pamiątkowej w parku w Inowłodzu.

Wśród licznie zebranych mieszkańców Inowłodza byli także przedstawiciele oświaty, przewodniczący Rady Gminy Inowłódz – Wacław Chachuła, zastępca Wójta – Jan Żerek, radny Arkadiusz Łon, przedstawiciele Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego – Franciszek Jagielski z synem, Tadeusz Cisowski, wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi, przedstawiciele ZHP Hufca Inowłódz, przedstawiciele Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Inowłodzu i w Królowej Woli oraz pozostali pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu. Minutą ciszy oddano hołd pamięci poległym Ofiarom.

Dalsze obchody uroczystości odbyły się w Molkowym Rowie, a więc w miejscu gdzie hitlerowcy w 1944r. dokonali tej makabrycznej zbrodni. Po oddaniu czci i złożeniu kwiatów zebrani goście udali się na cmentarz gdzie władze gminy wraz z Panem Marianem Leksińskim naocznym świadkiem tej tragedii złożyli kwiaty i zapalono znicze na pamiątkowym grobie pomordowanych.

[nggallery id=41]

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH