czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCI8 marca w Inowłodzu

8 marca w Inowłodzu

Władze samorządowe postanowiły tym razem zafundować Paniom z Gminy Inowłódz nietypowy dotychczas prezent. Obchody Święta Kobiet zostały zorganizowane w Gimnazjum w Inowłodzu. Miały one charakter otwarty i  skierowane były do wszystkich Pań Gminy Inowłódz. Frekwencja jaką zaszczyciły nas drogie Panie przeszła najśmielsze oczekiwania. Przygotowana widownia na 250 osób nie pomieściła wszystkich, i trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła.

Jakież było zdziwienie Pań gdy na scenie nie pojawili się żadni transferowi artyści lecz ludzie znani im dotąd z najbliższego otoczenia. Kilka tygodni wcześniej pojawił się pomysł Wójta Gminy aby przygotować program imprezy, w którym wezmą udział radni, pracownicy Urzędu Gminy i wszyscy chętni mieszkańcy gminy. Opracowany przez Panią Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu scenariusz był pełen atrakcji. W trakcie kilkutygodniowych prac przygotowano porcję okolicznościowych utworów muzycznych i piosenek. Była poezja, dowcipy i scenki sięgające praojca Adama, jego żebra i tak powstałej z niego Ewy. Ostatnią pozycją artystyczną był gościnny występ Grupy Tanecznej Elita z Dzielnicowego Ośrodka kultury w Białobrzegach. Podsumowaniem obchodów był symboliczny kwiatek dla Ewy i słodki poczęstunek z lampką szampana.

Imprezie towarzyszyła wystawa malarstwa Aliny Sibery poświęcona światu kobiecości. Uczniowie Gimnazjum pod okiem swoich nauczycieli przygotowali wystawę fotograficzną poświęconą Paniom z Gminy Inowłódz. Wystawa ta będzie sukcesywnie rozszerzana o inne mieszkanki naszej gminy.

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy dziękują wszystkim, którzy nie szczędzili swojego czasu, pracy, umiejętności i przyczynili się do organizacji obchodów Dnia Kobiet. Na szczególne podziękowania zasługują: Pani Barbara Maciejczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Pani Małgorzata Tabor Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu, Pani Jolanta Łon Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu, Chór z Brzustowa pod kierownictwem Pana Zbigniewa Kosylaka, Pan Roman Rodakowski i Pani Agnieszka Kwiatek członkowie Zespołu Quattro, Pani Barbara Walasik – ze Sługocic – za współudział w przygotowaniu koncertu, Pan Paweł Biniek – za udostępnienie sceny, Pan Henryk Maciejczyk, Pani Anna Jaciubek, Pan Jacek Dudek, Pan Bartłomiej Sołtys, Pan Tomasz Rosiak, Pan Jarosław Kuta, Radni Gminy Inowłódz, pracownicy: Gminnego Centrum Kultury, Urzędu Gminy, szkół oraz młodzież szkolna.

Najgorętsze jednak życzenia i podziękowania składamy wszystkim Paniom, tym które tak licznie przybyły na spotkanie, ale również i tym, które z różnych powodów nie mogły być obecne.

Sekretarz Gminy

[nggallery id=45]

źródło – www.gckinowlodz.naszgok.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH