90-te urodziny Pana Mariana Leksińskiego

0
1308
Reklama

Dzisiaj w inowłodzkiej Sołtysówce obchodzono 90-te urodziny Pana Mariana Leksińskiego. Nasz solenizant to znana postać w całej gminie Inowłódz.

Mieszkając w Inowłodzu Pana Mariana nietrudno nie zauważyć. To elegancko ubierający się starszy mężczyzna, który często przemierza na swoim rowerze inowłodzkie uliczki.

Zrealizowałem kilka filmów Panem Leksińskim, w których opowiada to co przeżył podczas II Wojny Światowej uciekając ze zbombardowanego Inowłodza.

Ponadto do późnych lat trudnił się fryzjerstwem.

Czynnie bierze udział we wszystkich wydarzeniach i uroczystościach narodowych. Wiele razy był zapraszany do szkoły w Inowłodzu by jako naoczny świadek tamtych tragicznych wydarzeń opowiedział uczniom jak to wtedy było. Ponadto na imprezach sobótkowych wcielał się również w rolę flisaka i w kilku zdaniach opowiadał jak spławiano na tratwach płynących Pilicą do Wisły i dalej drewno z naszych terenów.

Na łamach tego portalu pragnę jeszcze raz podziękować Panu za zrealizowane filmy za opowiedzenie historii z pana życia. Jeszcze kilka opowieści mam nadzieję, że wspólnie zrealizujemy. Panie Marianie dużo zdrowia i spokoju. 100 lat, 100 lat niech żyje, żyje nam.

Reklama