czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona główna90-te urodziny Pana Mariana Leksińskiego

90-te urodziny Pana Mariana Leksińskiego

Dzisiaj w inowłodzkiej Sołtysówce obchodzono 90-te urodziny Pana Mariana Leksińskiego. Nasz solenizant to znana postać w całej gminie Inowłódz.

Mieszkając w Inowłodzu Pana Mariana nietrudno nie zauważyć. To elegancko ubierający się starszy mężczyzna, który często przemierza na swoim rowerze inowłodzkie uliczki.

Zrealizowałem kilka filmów Panem Leksińskim, w których opowiada to co przeżył podczas II Wojny Światowej uciekając ze zbombardowanego Inowłodza.

YouTube player
YouTube player
YouTube player
YouTube player

Ponadto do późnych lat trudnił się fryzjerstwem.

YouTube player

Czynnie bierze udział we wszystkich wydarzeniach i uroczystościach narodowych. Wiele razy był zapraszany do szkoły w Inowłodzu by jako naoczny świadek tamtych tragicznych wydarzeń opowiedział uczniom jak to wtedy było. Ponadto na imprezach sobótkowych wcielał się również w rolę flisaka i w kilku zdaniach opowiadał jak spławiano na tratwach płynących Pilicą do Wisły i dalej drewno z naszych terenów.

YouTube player

Na łamach tego portalu pragnę jeszcze raz podziękować Panu za zrealizowane filmy za opowiedzenie historii z pana życia. Jeszcze kilka opowieści mam nadzieję, że wspólnie zrealizujemy. Panie Marianie dużo zdrowia i spokoju. 100 lat, 100 lat niech żyje, żyje nam.

YouTube player
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS