wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIAltanka na Zamościu przykładem dla innych

Altanka na Zamościu przykładem dla innych

W dniu 8.08.2015 roku zakończono budowę altany na placu zabaw na osiedlu Zamoście. Całkowity koszt inwestycji nie przekracza  600 zł. Kwota ta była wydatkowana na zakup farby gwoździ i śrub. Wartość kosztorysowa  zbudowanej altany wynosi w granicach 7.500 do 8.000 zł. Całe przedsięwzięcie realizowane było przez grupę mieszkańców osiedla społecznie przy udziale darczyńców  i nieodpłatnej pomocy w wykonaniu usług.

1. Zarząd Wspólnoty gruntowej w Inowłodzu przekazał klocki drzewa na pniu.Usługa wycinki,zrywki wykonana była przez grupę rodziców  z osiedla.

2. Zakład Drzewny Spółka Kowalskich wykonała  nieodpłatnie przetarcie drewna.

3. Zakład Betoniarski Grapist w Inowłodzu przekazał beton deo budowy fundamentów.

4. Pan Warczyński Marcin z Brzustowa  nieodpłatnie przetransportował drewno z lasu do tartaku w Inowłodzu. Pan Kupis Leszek przetransportował także nieodpłatnie to drewno z tartaku na miejsce budowy altany czyli na plac zabaw.

Dodatkową pomoc w transporcie i obróbkę drewna zawdzięczamy Panom Jackowi i Robertowi Jackow oraz Janowi Kołodziejczykowi.

5. Na wyróżnienie  za włożony wkład pracy zasługują szczególnie niżej wymienieni mieszkańcy:

–        Pan Politowski Jacek  który organizuje i koordynuje całość prac,

–        Kołodziejczyk Jan

–        Błotnicki Mariusz

–        Tomasik Piotr

–        Binio Roman

–        Jackow Jacek

–        Kopacz Sławomir

DSC09701

 DSC09703

Dziękujemy także Panu Wójtowi Panu Bogdanowi Kąckiemu za pomoc w koordynacji wszystkich spraw związanych z tym przedsięwzięciem. Serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym darczyńcom.

DSC09782

Pragnę nadmienić  że plac zabaw na osiedlu  Zamoście  jest pod opieką Rady Sołeckiej od 10 lat. Powstał z inicjatywy  wspólnej Rady Sołeckiej i mieszkańców. Od początku  był organizowany głównie w oparciu o prace społeczne i udział darczyńców To trafnie wybrane miejsce jeśli chodzi o lokalizację.

Jest  chętnie odwiedzane przez młodzież i całe rodziny z zewnątrz z dziećmi. Docenili to młodzi mieszkańcy osiedla którym dzięki ich zaangażowaniu Rada Sołecka  przekazała  w tym roku  plac zabaw pod opiekę. Wykonali  oprócz budowy altany wiele prac porządkowych, remont ogrodzenia, porządkują na bieżąco teren  oraz mają wiele pomysłów  w ramach  prac społecznych  na wykonanie dodatkowych doposażeń by to miejsce było jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i młodzieży  oraz rodziców i mieszkańców  nie tylko z terenu osiedla.

W imieniu swoim jak i całej Rady sołeckiej  składam  serdeczne podziękowania  wszystkim za wniesiony wkład  społeczny. To dla nas zaszczyt współpracować  tak aktywną grupą młodych mieszkańców którzy nie szczędzą swoich sił  i czasu na rzecz swojego środowiska.

                                                                      Sołtys wsi Inowłódz

Danuta Baranowska

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH