środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIAltanka na Zamościu przykładem dla innych

Altanka na Zamościu przykładem dla innych

W dniu 8.08.2015 roku zakończono budowę altany na placu zabaw na osiedlu Zamoście. Całkowity koszt inwestycji nie przekracza  600 zł. Kwota ta była wydatkowana na zakup farby gwoździ i śrub. Wartość kosztorysowa  zbudowanej altany wynosi w granicach 7.500 do 8.000 zł. Całe przedsięwzięcie realizowane było przez grupę mieszkańców osiedla społecznie przy udziale darczyńców  i nieodpłatnej pomocy w wykonaniu usług.

1. Zarząd Wspólnoty gruntowej w Inowłodzu przekazał klocki drzewa na pniu.Usługa wycinki,zrywki wykonana była przez grupę rodziców  z osiedla.

2. Zakład Drzewny Spółka Kowalskich wykonała  nieodpłatnie przetarcie drewna.

3. Zakład Betoniarski Grapist w Inowłodzu przekazał beton deo budowy fundamentów.

4. Pan Warczyński Marcin z Brzustowa  nieodpłatnie przetransportował drewno z lasu do tartaku w Inowłodzu. Pan Kupis Leszek przetransportował także nieodpłatnie to drewno z tartaku na miejsce budowy altany czyli na plac zabaw.

Dodatkową pomoc w transporcie i obróbkę drewna zawdzięczamy Panom Jackowi i Robertowi Jackow oraz Janowi Kołodziejczykowi.

5. Na wyróżnienie  za włożony wkład pracy zasługują szczególnie niżej wymienieni mieszkańcy:

–        Pan Politowski Jacek  który organizuje i koordynuje całość prac,

–        Kołodziejczyk Jan

–        Błotnicki Mariusz

–        Tomasik Piotr

–        Binio Roman

–        Jackow Jacek

–        Kopacz Sławomir

DSC09701

 DSC09703

Dziękujemy także Panu Wójtowi Panu Bogdanowi Kąckiemu za pomoc w koordynacji wszystkich spraw związanych z tym przedsięwzięciem. Serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym darczyńcom.

DSC09782

Pragnę nadmienić  że plac zabaw na osiedlu  Zamoście  jest pod opieką Rady Sołeckiej od 10 lat. Powstał z inicjatywy  wspólnej Rady Sołeckiej i mieszkańców. Od początku  był organizowany głównie w oparciu o prace społeczne i udział darczyńców To trafnie wybrane miejsce jeśli chodzi o lokalizację.

Jest  chętnie odwiedzane przez młodzież i całe rodziny z zewnątrz z dziećmi. Docenili to młodzi mieszkańcy osiedla którym dzięki ich zaangażowaniu Rada Sołecka  przekazała  w tym roku  plac zabaw pod opiekę. Wykonali  oprócz budowy altany wiele prac porządkowych, remont ogrodzenia, porządkują na bieżąco teren  oraz mają wiele pomysłów  w ramach  prac społecznych  na wykonanie dodatkowych doposażeń by to miejsce było jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i młodzieży  oraz rodziców i mieszkańców  nie tylko z terenu osiedla.

W imieniu swoim jak i całej Rady sołeckiej  składam  serdeczne podziękowania  wszystkim za wniesiony wkład  społeczny. To dla nas zaszczyt współpracować  tak aktywną grupą młodych mieszkańców którzy nie szczędzą swoich sił  i czasu na rzecz swojego środowiska.

                                                                      Sołtys wsi Inowłódz

Danuta Baranowska

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS