sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIAnna Partyka Judge na premierze "Rezonans czasu" w Inowłodzu

Anna Partyka Judge na premierze „Rezonans czasu” w Inowłodzu

13 października 2021 roku na oficjalną premierę powieści „Rezonans czasu” wprost ze słonecznej Hiszpanii przyleciała do Inowłodza jej autorka, Pani Anna Partyka Judge.

W samo południe w kawiarni Bona Pan Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz powitał naszego gościa honorowego, Annę Partykę Judge oraz zebrane media. Kolejne spotkanie tym razem z uczniami szkoły podstawowej w Inowłodzu odbyło się już na Zamku Kazimierza Wielkiego. Po godzinie 16 również na zamku pisarka powitała dorosłych gości, w tym licznie przybyłych mieszkańców gminy Inowłódz, którzy chętnie kupowali egzemplarze powieści wraz z dedykacją.

Autorka opowiedziała również m. in: dlaczego Inowłódz stał się głównym miejscem, gdzie rozgrywa się akcja.

Postanowiłam uwiecznić na kartach powieści miejsca, które miałam okazję obejrzeć kilka lat temu, kiedy to z  zapartym tchem słuchałam opowieści o Inowłodzu, a wyobraźnia zaczęła szykować sobie przestrzeń na nową historię.

I oto jest. Za kilka dni oddam w Wasze ręce to, co oczami wyobraźni zobaczyłam spacerując po okolicznym lesie, wokół cmentarza, nad Pilicą, przy grocie św. Huberta, wokół kościółka św. Idziego, czy na Zamku. Chodziłam uliczkami miasta i wdychałam dobrą energię tych  miejsc. Pozytywnie  naładowana obrazami i  historiami,  po powrocie do domu w Hiszpanii,  usiadłam do pisania mojej wersji sensacyjnych zdarzeń. Na kartach powieści powołałam do życia Zuzannę i rodzinę Tomaszków, którzy mieszkają w Inowłodzu, księdza Ryszarda, który swa mądrością i ciepłem dzieli się z mieszkańcami. W książce znajdziesz  wielu  barwnych bohaterów, mieszkańców  Inowłodza. Może to właśnie Ty byłeś/ byłaś inspiracją jednego z nich?

Anna Partyka –  Judge – autorka powieści „Rezonans czasu”.

Powieść można nabyć w przedsprzedaży na stronie Wydawnictwa Feniks

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS