G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIBolesna porażka z KS Poświętne

Bolesna porażka z KS Poświętne

W ostatnią niedzielę pierwsza porażka IKSu w obecnych rozgrywkach B-Klasy stała się faktem. Na własnym boisku ulegliśmy zdecydowanie lepszej tego dnia drużynie KS Poświętne 2:4 (1:2)

O tym, że będzie to trudne spotkanie i że nie gramy z drużyną, która z którą wygraliśmy w przedsezonowym sparingu, wiedzieliśmy doskonale. W kolejnym meczu zagraliśmy niestety bez kilku podstawowych zawodników tj. Berka (kontuzja), Czyża, Szajnogi, Szymczaka (koniec kariery?), Pawłowskiego.

sklad iks poswietn

poswietne2

Początek meczu był wyrównany, chociaż pierwsze poważne ostrzeżenie ze strony gości nadeszło po pudle zawodnika z KS Poświętne na pustą bramkę strzeżoną przez Doriana. Po stałym fragmencie gry i dograniu najlepszego w tej rundzie asystenta Kiera to my za sprawą strzału głową Marka objęliśmy prowadzenie. W tej sytuacji nie popisał się goalkeeper gości, który nazwijmy rzecz po imieniu, po prostu wpuścił babola.

poswietne6

Z każdą minutą to goście coraz groźniej atakowali, chociaż warto jeszcze wspomnieć w tym miejscu strzał Kompiego w poprzeczkę (jeszcze przed zdobyciem bramki). Z opresji przed wspomnianymi atakami kilkukrotnie ratował nas Dorian.

Goście zdołali wyrównać po szybkim wznowieniu z środka boiska. Wrzuconą w pole karne piłkę w złym kierunku wybił Czeczen a stojący za nim zawodnik gości mocnym półwolejem umieścił piłkę w naszej bramce. Dwie minuty później przegrywaliśmy już 1:2. Po wrzuceniu piłki z autu błąd w kryciu popełniają kolejno Zbychu i Maciek na spółkę oraz Dorian. Zawodnik gości zgrywa piłkę głową przy bliższym słupku, ta odbija się od głowy kolejnego zawodnika gości i wpada do naszej bramki. W tym przypadku to nasz (trzeba przyznać dobrze dysponowany w tym meczu bramkarz) się nie popisał.

poswietne9

W końcówce pierwszej połowy Dorian wybronił jeszcze niebezpieczną sytuacje sam na sam i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:2

W drugą połowę weszliśmy lepiej niż goście, przynajmniej w pierwszych minutach drugiej części spotkania. Niewiele jednak zmienił się obraz gry bo goście w tym dniu całkowicie opanowali środek pola. Wysoki stoper czyścił wszystko na przedpolu, przez co próba przejścia do szybkiego ataku po wybiciach Doriana kończyła się niepowodzeniem. Groźnie, ale niecelnie strzelaliśmy głową po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Po jednym z przekątnych zagrań piłki (i rzekomo pozycji spalonej- jednak jakie to ma znaczenie w obliczu tego co było dalej?) piłka zostaje zagrana do tyłu, tam dopada do niej zawodnik z Poświętnego i mocnym, precyzyjnym strzałem z 25 metra umieszcza ją w naszej bramce tuż przy słupku obok wyciągniętego jak struna Doriana. Mamy 1:3.

Kolejna akcja i Dorian ratuje nas w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi z przed pola karnego mocno strzela Maniek i piłka po jego strzale odbija się od słupka tuż przy okienku i wychodzi wzdłuż linii pola bramkowego w pole gry. Piłka jest do zmiany, po takiej bombie nie wytrzymały szwy 🙂 Szkoda, bo wynik 3:2 gwarantowałby nam duże emocje w samej końcówce meczu. Na 4:1 goście podwyższają z karnego, bo bezsensownym faulu Czeczena. Kto ma wątpliwości, czy ten faul był bezsensowny niech obejrzy sobie najciekawsze fragmenty meczu pod artykułem :). Wynik końcowy ustala Patryk Tylak po strzale z rzutu wolnego w 88 minucie spotkania. Warto tu wspomnieć, że wejście Ernesta i Patryka (a zwłaszcza Patryka) wniosło sporo poprawy do naszej gry. To było jednak za mało tego dnia. Ponieśliśmy dotkliwą porażkę z drużyną zdecydowania lepszą tego dnia i zdecydowanie najlepszą, z jaką przyszło nam się zmierzyć w tej rundzie.

poswietne14

W innych spotkaniach Błysk pokonał wysoko Będków, dzięki czemu sytuacja w górze tabeli jeszcze mocniej się zagęściła. Wszystko wskazuje na to, że po rundzie jesienniej jeszcze kilka drużyn będzie ostrzyło sobie zęby na awans.

W niedzielę 8.11 jedziemy na ostatni wyjazd w tym roku (i ostatni mecz rundy) do Drzewicy na mecz z Syrenką Zakościele. Jeśli chcemy zakończyć tą mimo ostatniej porażki udaną rundę i liczyć na emocjonującą wiosnę to musimy zrobić wszystko, by ten mecz wygrać. Liczę, że podejdziemy do meczu na poważnie, że co niektórzy zawodnicy określą się czy chcą dla tej drużyny grać czy tylko lansować się na wspólnych zdjęciach. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś bez konkretnego powodu i wcześniejszej informacji do trenera odpuścił ten mecz! Tydzień później robimy zakończenie rundy. Zróbmy wszystko by iść na nie z podniesionym czołem!