czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaBrazylijski sprawdzian IKS przed startem nowego sezonu

Brazylijski sprawdzian IKS przed startem nowego sezonu

W niedzielę 18 sieprnia 2019 roku IKS Inowłódz rozegrał swój ostatni sparing przed inauguracją sezonu A klasy.

Przeciwnikiem naszego zespołu był egzotyczny zespół Brazylijczyków, którzy przyjechali do Piotrkowa Trybunalskiego, aby szukać sobie klubów w naszym województwie i z marzeniami o karierze w Europie na miarę Neymara czy Ronaldinho.

Niestety, pierwszy mecz od ponad roku na własnym boisku IKS przegrał 2:4 (1:1 do przerwy) ale mimo porażki pozostawili bardzo dobre wrażenie, szczególnie w pierwszej połowie. Bramki dla naszego zespołu strzelili Mariusz Stańczyk i Zbigniew Niemiec. W letniej przerwie IKS wzmocnili Sebastian Nowak (Kawaleria Tomaszów), Sebastian Kawecki (wypożyczenie z III-cio ligowej RKS Lechii Tomaszów), Kamil Malej z juniorów IKS, Aleksander Wojewódzki (trwają zaawansowane rozmowy z IV ligową Polonią Piotrków Tryb.). Odeszli: Paweł Kompa (koniec kariery) i Szymon Zysiak (studia).

W okresie przygotowawczym IKS rozegrał jeszcze trzy spotkania, w których wygrał z Czarnocinem 6-2 i Czerniewicami 5-1 oraz zremisował z Pionierem Baby 4-4. Niedzielny mecz sparingowy obserwowała liczna grupa miejscowych kibiców, co pokazuje jak dużą popularnością cieszy się piłka nożna w naszej gminie i jak ważne jest szybkie wybudowanie nowego stadionu.

YouTube player

Już w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Piotrkowie Tryb. IKS zmierzy się na inaugurację sezonu z miejscową Concordią. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz wyjazdowy, aby wesprzeć naszych zawodników.