sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaDni Gminy Inowłódz 2018

Dni Gminy Inowłódz 2018 [FOTO/WIDEO]

Dni Gminy Inowłódz są już za nami, 25 i 26 sierpnia w Inowłodzu wiele się działo i można śmiało powiedzieć, że się udało.

Organizatorzy zawsze dokładają wszelkich starań aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, lecz są pewne elementy na które nie mają wpływu. Mowa oczywiście o pogodzie, która spłatała psikusa, jednak uczestnicy i miłośnicy corocznego gminnego festynu nie zawiedli!

Dni Gminy Inowłódz rozpoczęły się w sobotę 25 sierpnia. Na boisku szkolnym o godz. 10:00 rozpoczął się II Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. Zwyciężyła drużyna z Brzustowa, 2 miejsce Zakościele, Reszta Świata – IKS, 3 miejsce Inowłódz, IV miejsce Królowa Wola, Żądłowice, Teofilów. Najlepszym bramkarzem został Jeremi Jackow, najlepszym zawodnikiem Kacper Cieślik, a najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Markiewicz. Następnie na OSIRZE rozegrane zostały eliminacje Gminnego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej.

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, rozpoczęły się o godz. 15.00. Do sportowej rywalizacji zgłosiły się jednostki OSP z Królowej Woli, Liciążnej i Brzustowa. Zawody przeprowadzono zgodnie z regulaminem w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska z Powiatowej Komendy PSP w Tomaszowie Mazowieckim. 1 miejsce wywalczyła OSP Brzustów, 2 miejsce OSP Liciążna, a 3 miejsce zdobyła OSP Królowa Wola, która zwyciężyła w konkurencji „ przeciąganie liny”.

Podczas zawodów strażackich przekazano jednostkom OSP z terenu Gminy Inowłódz sprzęt ratowniczy, który został zakupiony dzięki dofinansowaniu Ministra Sprawiedliwości na realizację zadań jednostki sektora finansów publicznych w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Zestaw ratownictwa medycznego R 1 – otrzymała OSP Brzustów i OSP Królowa Wola, defibrylator – OSP Inowłódz, agregat prądotwórczy 10 kW – OSP Inowłódz, przenośny sprzęt oświetleniowy – OSP Królowa Wola, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków – OSP Królowa Wola.

Tego dnia odbyły się również Młodzieżowe Regaty Kajakowe na rzece Pilicy o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. W kategorii 9-10 lat 1 miejsce zdobyła Marysia Bartosik, 2 miejsce Bartłomiej Indrychowski, natomiast w kategorii 11-13 lat: 1 miejsce wywalczył Jan Guźniczak, 2 miejsce Maciej Guźniczak, a 3 miejsce Dominik Indrychowski.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Dni Gminy Inowłódz, była zabawa taneczna. Do późnych godzin nocnych uczestników imprezy rozgrzewał niezawodny Zespół Quattro.

Niedziela 26 sierpnia rozpoczęła się Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. Pomimo niesprzyjającej pogody gra była zacięta, ostatecznie w rozgrywkach zwyciężył zespół Pilica Inowłódz i zdobył 1 miejsce, HARDZI ZAKOŚCIELE  wywalczyli 2 miejsce, a Królowa Wola uplasowała się na 3 miejscu.

Najlepszym bramkarzem został Łukasz Jeleń, najlepszym strzelcem Sobolewski Marcin, a najlepszym zawodnikiem Stańczyk Mariusz.

W dalszej kolejności zawodnicy zmagali się w meczach finałowych Gminnego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej.

Lista zwycięzców przedstawia się następująco: I miejsce Dominik Gołota i Paweł Brzeski, II miejsce Mateusz Baranowski i Łukasz Krajewski, III miejsce Kamil Dziąg, Paweł Motylewski, IV Izabela Niedziółka i Dariusz Jaciubek. Następnie można było wziąć udział w Regatach

Kajakowych na rzece Pilicy, tym razem rywalizowali ze sobą dorośli. 1 miejsce zdobyli: Krzysztof Szkopiak i Dawid Trukan, a 2 miejsce Waldemar Benderz i Witold Pągowski.

YouTube player

Na scenie program artystyczny otworzyła II edycja Inowłodzkiego „Mam Talent”. Prezentację uczestników oceniała Komisja w składzie: Iwona Kamińska, Dorota Habiera – Czaplińska oraz Zofia Gołaszewska. Po obradach Jury jednogłośnie przyznało nagrody: I miejsce Patrycja Kata, II miejsce Iga Lewandowska, III miejsce Wacław Pietrzak. Ponadto komisja wyróżniła Miłosza Morusia i Izabelę Kata. Nie mogło zabraknąć na inowłodzkiej scenie letniej folkloru, czyli Zespołu Ludowego „Brzustowianie” i Zespołu Ludowego „Królowianie”.

Podczas Dni Gminy Inowłódz, Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu realizowało projekt pn. „Lato w Krainie Kolorów” dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządy Województwa Łódzkiego w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. W ramach zadania przygotowana została strefa animacji dla dzieci, w której animatorzy prowadzili różnorodne gry i zabawy.

Najmłodsi układali duże puzle, grali w gry planszowe, mogli zrobić sobie kolorowy tatuaż, czy bawię się bańkami mydlanymi. Milusińskim towarzyszyły postacie bajkowe: Myszka Mini i Minionek.

Ponadto na dzieci czekała tutaj strefa Holi Party, w której przy muzyce i tańcach obrzucały się one kolorowymi proszkami holi. Było to prawdziwe święto kolorów które przygotowała „Warsztatownia i mniej więcej”.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Wójta Gminy Inowłódz Pana Bogdana Kąckiego odbył się  komediowy spektakl plenerowy „Beczka śmiechu”. W spektaklu można było zobaczyć pokaz żonglerki, parodię akrobatyki, a także pokaz tresury dzikich zwierząt, którymi byli sami widzowie, tak wciągnięci w akcję, że wykonywali wszelkie polecenia tresera! Teatr na Walizkach z Wrocławia przygotował dla widzów dużą dawkę dobrego humoru i  przednią zabawę.

W dalszej kolejności na scenie oficjalnie przedstawione zostały wyniki turniejów sportowych wręczono puchary, nagrody i dyplomy.
Zaprezentowano również zwycięzców IV Gminnego Turnieju Sołectw. Nad przebiegiem zmagań turniejowych czuwała komisja w składzie: Jan Żerek – przewodniczący, Katarzyna Koch i Jarosław Jopek. Prowadzący turniej, Lidia Jackow i Jarosław Nowak przygotowali dla drużyn ciekawe konkurencje m.in.: buszujący w zbożu, kręgle, slalom wodny, ubijanie piany z białek, wyścigi z jajem. 1 miejsce i tytuł „SUPERSOŁECTWA” zdobyła w tym roku Królowa Wola. Warto wspomnieć, że w tym roku w Gminnym Turnieju Sołectw udział wzięła reprezentacja Urzędu Gminy w Inowłodzu.

Ponadto wszystkie sołectwa przygotowały wspaniałe stoiska, prezentując wszystko to co maja najładniejsze i najsmaczniejsze.

Inowłodzkie koło rodzin 3 + przygotowało stoisko z atrakcjami dla dużych i małych. Można było równie skorzystać z porad medycznych na stoiskach przygotowanych przez Przychodnię Rodzinną, Pan Mariusz Kuśmierski i Pan Marcin Szymański Sp. j. oraz NUMED z Tomaszowa Mazowieckiego.

Kasztelania Inowłodzka przygotowała obóz średniowieczny, a w nim gry i zabawy, strzelanie z łuku, zapraszali na pogaduchy o średniowieczu, dawnym rzemiośle i nie tylko.

W dalszej części imprezy na scenie zaprezentował się zespół DRESZCZE w składzie: Karina Mirowska – śpiew, Szymon Prejs – Śpiew, Jarosław Prejs – instrumenty klawiszowe, Rafał Czarnecki – perkusja, Piotr Milczarek – gitara basowa, oraz Sylwester Lublin – gitara solowa. Jest to zespół sześciorga obdarzonych poczuciem humoru muzyków, grających wyłącznie na żywo przebojowy, zróżnicowany i naładowany dużą dawką energii repertuar.

Relacja wideo z koncertu Dreszczy.

YouTube player

Tegoroczną gwiazdą wieczoru Dni Gminy Inowłódz był Paweł Lipski czyli NOWATOR, który nie tylko zachwycił młodych, ale i spodobał się starszym.

Podczas koncertu oprócz jego nowych przebojów takich jak „Z lewa do prawa” czy „Co tu jest grane” usłyszeć można było starsze utwory „Moja Panienka”, „Balanga”.

YouTube player

Tradycyjnym zwieńczeniem imprezy był pokaz sztucznych ogni.

W roli konferansjera zaprezentowała się i świetnie poprowadziła imprezę Pani Wioletta Wilk Reguła.

Trzeba przyznać, że Dni Gminy Inowłódz, cieszyły się dużym powodzeniem osób, którzy lubią inowłodzki klimat i dobrą zabawę, nawet pomimo niesprzyjającej aury.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania sponsorom i darczyńcom, którymi byli:

 1. Ceramika Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim
 2. Pani Beata Myszkowiec właściciel Hotelu Prezydent Sp. z o.o. w Spale
 3. Pan Bogdan Rybak Firma Fisher z Inowłodza
 4. Pan Leszek Plich Global Quantum Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim
 5. Pan Grzegorz Więckowski oraz Pan Lech Rozpendek Firma Dromed z Opoczna
 6. Pan Leszek Wysocki Qrusil Sp. z o.o. Kopalnia w Inowłodzu
 7. Pan Jan Kubicki oraz Pan Jerzy Gorzeń Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Zaskurski i wspólnicy Sp. z o.o. z Gielniowa
 8. Pan Jacek Markieta PPHU TRANSMAR z Królowej Woli
 9. Pan Łukasz Goszkiewicz Firma Kruszmaks z Kanic
 10. Pani Katarzyna Kmita Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe KAMI z Kurzelowa
 11. Pan Andrzej Ambroziak Klub Sportowy Amber
 12. Zakład Drzewny Produkcyjno Handlowo Usługowy Spółka Państwa Kowalskich z Inowłodza
 13. Pan Marian Goździk PPHU Elektro – Instal z Tomaszowa Mazowieckiego
 14. Spółka Do Gospodarowania Gruntami Wspólnoty Gruntowej w Inowłodzu
 15. Pan Mariusz Mochola Firma MAR-M-BRUK z Brzustowa
 16. Państwo Wiesława i Tomasz Rytych Sklep Spożywczy w Inowłodzu
 17. Pan Tomasz Rosiak Firma TOMBUS z Tomaszowa Mazowieckiego
 18. Pan Jolanta i Jan Żak Sklep Mięso Wędliny z Inowłodza
 19. Pan Andrzej Leksiński Ogród Twoich Marzeń z Inowłodza
 20. Pani Anna Jaciubek Kwiaciarnia Niezapominajka z Inowłodza
 21. Pan Bogdan Stasiołek PPH Polskór z Tomaszowa Mazowieckiego
 22. Państwo Grażyna i Tomasz Jabłońscy Wytwórnia Wód Gazowanych w Inowłodzu
 23. Państwo Agnieszka i Marcin Osiakowie Sklep Spożywczy w Inowłodzu
 24. Pan Stanisław Staszek Zakład Stolarski z Królowej Woli

Tekst: A. Ciołak

Foto: R. Karbownik/NaszInowlodz.PL / E. Karwat / A. Ciołak

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH