środa, 22 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIPożar domu rekolekcyjnego w Spale

Pożar domu rekolekcyjnego w Spale

Do groźnego pożaru domu rekolekcyjnego w Spale doszło w nocy ze środy na czwartek.

Pożar domu rekolekcyjnego Ostoja w Spale wybuchł w środę, 28 stycznia, po godz. 22. Straż dostała wezwanie o godz. 22.18, wynikało z niego, że płonie poddasze domu Ostoja.Na miejsce wysłano 3 jednostki straży PSP i 3 z pobliskich OSP, w sumie 25 strażaków. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że rzeczywiście ogień pojawił się na poddaszu, jeszcze przed przybyciem straży budynek opuściło 45 osób – 40-osobowa grupa młodzieży w wieku 12-18 lat i pięciu opiekunów. Pomoc medyczna nie była nikomu potrzebna.

Strażacy rozpoczęli gaszenie pożaru, dwoma prądami wody, od zewnątrz i od wewnątrz. Najpierw musieli dostać się do źródła pożaru rozbierając boazerię i ściankę działową. Ogień szybko opanowano. Niestety spaliło się ok. 10 metrów kwadratowych dachu. Wstępnie straty oszacowano na 30 tys. zł.

Młodzież i opiekunowie noc spędzili w budynkach pobliskiego Funduszu Wczasów Pracowniczych. Straż pożarna zakazała używania pieca oraz przewodu kominowego do czasu naprawy i przeglądu. Przypuszczalną przyczyną była nieszczelność przewodu dymowego.

fot. www.spala24.pl
fot. www.spala24.pl
źródło – http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH