piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIDog Orient - biegi z psami na orientacje

Dog Orient – biegi z psami na orientacje

W niedzielny poranek na boisku w Inowłodzu rozległo się wyjątkowe wycie i szczekanie psów, a to dlatego, że rozpoczynał się niecodzienny spacer z psem – rajd Dog Orient. Na linii startu pojawiło się ponad 60 osób z całego kraju i tylu samych towarzyszy wędrówki – psów każdej rasy, od małych kundelków po wielkie malamuty. Wśród uczestników pojawili się wolontariusze schroniska dla zwierząt z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy zabrali 10 swoich podopiecznych na długi spacer po Gminie Inowłódz.

Startować mogły całe rodziny, pary czy też indywidualne osoby. Do wyboru były dwie trasy – 30 kilometrowa dla zaprawionych już w długich wędrówkach uczestników oraz 15 kilometrowa dla każdego kto lubi spędzać wolny czas na łonie natury.

Z racji, że był to rajd na orientację długość trasy dla wielu uczestników się wydłużyła, a mimo to wracali oni na metę usytuowaną w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tama” w Inowłodzu w pełni szczęśliwi. Punkty kontrolne, które należało odnaleźć znajdowały się w takich miejscach jak kopalnia odkrywkowa w Inowłodzu, leśne ostępy Spalskiego Parku Krajobrazowego, wyspa na Pilicy czy też Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Na krótszej trasie oprócz wędrówki z mapą, były również zadania z wiedzy o Gminie Inowłódz oraz zadania zręcznościowe, których wykonanie nagradzane było bonifikatą czasową na mecie. Mimo, że wszystkim przyświecała przede wszystkim dobra zabawa to na najlepszych czekały wyróżnienia. Na krótszym dystansie, gdzie startowała większość uczestników przygotowane zostały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Inowłódz Pana Zenona Chojnackiego oraz upominki z Urzędu Gminy Inowłódz.

Impreza w Gminie Inowłódz była również zakończeniem całego tegorocznego cyklu Dog Orient, który odbywał się w Szczepocicach koło Radomska, Łodzi i właśnie Inowłodzu. Podczas dekoracji w OSiR „Tama” nagrodzono trofeami i licznymi nagrodami najlepszych wśród kobiet, mężczyzn i rodzin.  Już teraz uczestnicy liczą, że w przyszłym roku pojawią się na kolejnej imprezie w powiecie tomaszowskim.

Organizatorem rajdu był Klub Sportu Psich Zaprzęgów „Alaska”

Wyniki rajdu w Inowłodzu
Klasa Hobby (15 km)
1. Barbara Szafirowska-Pape i Martin Pape oraz Aza – Warszawa – 03:07:11
2. Magdalena Perchaluk oraz Loki – Warszawa
3. Marta Michalczyk oraz Guzik – Warszawa
7. Olga Bogusławska oraz Sally  – Tomaszów Mazowiecki – 05:30:31 (Najlepsza uczestniczka z powiatu tomaszowskiego wśród 15 osób)

Klasa Sport (30 km)
Kobiety
1. Marzka Janerka-Moroń oraz Bryś – Chorzów – 03:46:51
2. Angelika Nieduziak oraz Ariel – Gołcza
3. Katarzyna Świerczyńska oraz Flicka – Warszawa

Mężczyźni
1. Artur Moroń oraz Diuna – Chorzów – 03:38:39
2. Łukasz Rakowski oraz Nesti – Łódź
3. Jan Goleń oraz Biała – Warszawa

Rodziny
1. Ilona i Sebastian Polak oraz Dolly – Warszawa – 03:39:03

 [nggallery id=14]

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS