czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIDożynki Prezydenckie 2016

Dożynki Prezydenckie 2016

Drugi dzień (a zarazem część oficjalna) Dożynek Prezydenckich rozpoczął się niedzielą mszą św. w kościele polowym AK w Spale z uczestnictwem prezydenta Andrzeja Dudy wraz z małżonką.

Następnie wszyscy przemaszerowali na stadion COS-u w barwnym korowodzie  dożynkowym, na którego czele szła para prezydencka. Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Łany. Starostowie dożynek Aneta Stańczyk i Jan Suda przekazali prezydentowi bochen chleba wypieczony z mąki ze zboża z tegorocznych zbiorów.

– Dziękuję wam za ten chleb, owoc ciężkiej pracy rolnika uświęcony tradycją naszych ojców – powiedział prezydent.  – Obiecuję, że będę go dzielił mądrze i sprawiedliwie, tak by  go w Polsce nie zabrakło i dla wszystkich starczyło.

Prezydent mówił także o projekcie ustawy, która ochroni rolników przed skutkami klęsk żywiołowych oraz projekcie ustawy o pomocy rolnikom dotkniętym klęską afrykańskiego pomoru świń.

Po uroczystościach na scenie prezydent odwiedził Miasteczko Regionów, w którym stoiska przygotowały wszystkie województwa. W centrum Spały nad stawem były ustawione liczne namioty poszczególnych gmin  z powiatu tomaszowskiego. Można było spróbować tradycyjnych przysmaków z ziemi tomaszowskiej i nie tylko. Były także stoiska z regionalnymi trunkami czy też oscypkami. Pod wieczór na scenie wystąpił kultowy zespół rockowy IRA z Arturem Gadowskim. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.[vc_gallery interval=”3″ images=”7106,7107,7108,7109,7119,7110,7111,7112,7116,7115,7114,7117,7113,7120″ img_size=”large”]

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH