środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIDyskutowano o inwestycjach na inowłodzkich błoniach i nie tylko

Dyskutowano o inwestycjach na inowłodzkich błoniach i nie tylko

28 maja 2019 roku na inowłodzkim zamku odbyły się już drugie konsultacje społeczne, na których omawiano plany dotyczące zagospodarowania terenu na błoniach nadpilicznych w Inowłodzu. Kolejny termin konsultacji przewidziany jest na 31 lipca na godzinę 12:00.

W projekcie przewidziano wybudowanie nowej sceny – amfiteatru, na którym będą się odbywały różne imprezy gminne. Na terenie OSiR w Inowłodzu powstać ma boisko wielofunkcyjne (2 boiska do koszykówki, do piłki ręcznej oraz korty tenisowe) z trybunami na 287 miejsc, korty tenisowe, korty do badmintona, budynek sanitarny, w którym będzie można się umyć i przebrać. Podczas licznych imprez w budynku tym będzie mieściło się tam także pomieszczenie dla gości, którzy będą mogli się przygotować do występu na scenie. Ponadto będzie miejsce dla foodtrucków, oraz pole dla kamperów. Pojawią się liczne altany, wiaty gdzie będzie można spokojnie zjeść posiłek lub odpocząć. Pan wójt Bogdan Kącki oznajmił dzisiaj, że w końcu został rozstrzygnięty przetarg na budowę przystani kajakowej w Inowłodzu i ten kawałek terenu nad Pilicą również zostanie gruntownie przebudowany. Zapewnił nas także, że turyści, którzy latem odpoczywają nad rzeką z tego powodu nie ucierpią i zostanie znacznie powiększona plaża. Wzdłuż brzegu nad rzeką ma być usytuowany deptak z oświetleniem.

Został przedstawiony także pomysł na zbudowanie kładek na dziką wyspę gdzie będzie można sobie wypocząć zdala od tłumów na inowłodzkiej Copacabanie 🙂

Czyli będzie to całkowicie inny OSiR jaki znamy do tej pory. Wizualizacje można zobaczyć TUTAJ

Ponadto dyskutowano nad problemem reklam i banerów, które bardzo psują wizerunek Inowłodza oraz Spały. Kolejnym problemem to mało widoczne oznakowanie najważniejszych zabytków, do których nie mogą znaleźć nawet przyjezdni z Tomaszowa Mazowieckiego. Rozmawiano także o wyglądzie przystanków autobusowych, których wygląd to istny miszmasz.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH