poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIDzień Dziecka po japońsku

Dzień Dziecka po japońsku

1 czerwca w Zamku w Inowłodzu dzieci obchodziły swoje święto w wyjątkowy sposób – po japońsku.

Na początku Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu Pani Barbara Maciejczyk oraz Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki oraz złożyli życzenia wszystkim milusińskim, po czym Pan Wójt obdarował je słodyczami.

dsc0362

dsc0373

W podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni młodych uczestników zabrały Pani Ewa Tomporek – Fukuoka oraz Pani Mirosława Truchta- Nowicka.

dsc0366

Pani Ewa zaprezentowała najmłodszym narodowy strój Japonii – kimono, a w pokazie zdjęć przedstawiła kulturę i zwyczaje japońskie. Następnie pokazała tradycyjny ceremoniał parzenia herbaty, podczas którego dzieci mogły zasmakować japońskiej zielonej herbaty.

dsc0434

W dalszej kolejności dzieci skosztowały potraw dalekiego wschodu. Jedzenie nie było łatwe ponieważ, zamiast tradycyjnych sztućców trzeba było użyć pałeczek, dzieci jednak z zapałem zgłębiały tajniki tej niełatwej sztuki.

dsc0469

Pani Mirosława opowiedziała historię japońskiej lalki, po czym zaprosiła dzieci na warsztaty „Ningio i to Kokesshi”, na których same wykonały piękne laleczki.

dsc0484

Dodatkową atrakcją była prezentacja japońskiego teatrzyku „Kami-no bayashi”. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć wspaniałą wystawę malarstwa oraz lalek wykonanych z papieru pt. „Tajemniczy Nippon” przygotowaną przez Panią Ewę i Panią Mirosławę. Był to niezwykły dzień, który na pewno mile będą wspominać nasi milusińscy.

dsc0547

Serdeczne podziękowanie dla Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe Dnia Dziecka po Japońsku oraz dla Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Łódzkiego za współpracę przy realizacji projektu, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu za udział w projekcie.

 Agnieszka Ciołak

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH