poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaFestyn Rodzinny z historią w tle w Królowej Woli

Festyn Rodzinny z historią w tle w Królowej Woli [FOTO]

Królowa Wola to wieś mająca bogatą historię. W 2018 roku OSP obchodziło swoje Stulecie, a w tym roku uczczono 90 rocznicę wybudowania Domu Ludowego i 80 rocznicę powstania Szkoły Podstawowej.

Festyn Rodzinny z historią w tle, który odbył się w Królowej Woli 7 września 2019 r.  był też doskonałym sposobem integracji i pobudzenia do aktywności mieszkańców. Poczucie wspólnoty i chęć zrobienia czegoś dla siebie nawzajem zadziałało, a wydarzeniu towarzyszyło hasło:  „Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu”. Na placu OSP zgromadzili się mieszkańcy dla których przygotowane zostały ciekawe atrakcje. W programie artystycznym na scenie zaprezentowali się: Gminny Dziecięco  – Młodzieżowy Zespół Ludowy „Cekinki” Zespół Ludowy „Królowianie” oraz Witold Zawistowski. Krótką historię Domu Ludowego zaprezentował Pan Tomasz Iskierka. W trakcie imprezy miał miejsce pokaz ratownictwa przygotowany przez PSP z Tomaszowa Mazowieckiego.

Dla dzieci przygotowano specjalne miejsce gdzie prowadzone były animacje, gry i zabawy. Koło Emerytów przygotowało loterię fantową.  Oryginalny pomysł w postaci wystawy maszyn samobieżnych pt. „Wiejska myśl inżynierska”, cieszył się dużym zainteresowaniem. Powołana została komisja, która spośród maszyn wybrała najciekawsze i przyznała nagrody: 3 miejsce zdobył Pan Paweł Ulaszewski, 2 miejsce Pan Józef Skołt, a zwycięzcą okazał się pojazd Pana Mariana Sobolewskiego. OSP udostępniło do zwiedzania Izbę Pamięci z wystawą dotyczącą Domu Ludowego i Szkoły Podstawowej. Imprezę prowadziła Pani Karolina Iskierka Dla wszystkich serwowana była pyszna grochówka, oraz kiełbaska i kaszanka z grilla. Wszyscy chętni mogli udać się na wycieczkę Kolejką Spalską. Wieczorem uczestników zaproszono do zabawy karaoke, a zabawę taneczną poprowadził zespół JABand. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy i zaangażowaniu Sołtysa i Rady Sołeckiej, Radnych Rady Gminy z Królowej Woli, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołu Ludowego „Królowianie”, Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów, Wspólnoty Gruntowej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Królowa Wola „Przyjazna Wieś”.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS