Folklor na Zamku w Inowłodzu

0
4165
Reklama

W sobotę na Zamku w Inowłodzu odbył się III Przegląd Zespołów Folklorystycznych ” Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Dolina Pilicy. 

Impreza ta jest o charakterze promocyjnym, która pokazuje potencjał twórczy i artystyczny zespołów folklorystycznych, które działają na obszarze Stowarzyszenia Dolina Pilicy. Skierowana jest do lokalnej społeczności ale również do turystów i gości z zewnątrz ukazując bogactwo tradycji i folkloru tego obszaru. Scena na której prezentowały się zespoły ludowe stanęła w innym miejscu (zdecydowanie lepszym) niż ma to miejsce zazwyczaj.

Zaprezentowały się zespoły w następujących kategoriach:

  • Zespoły Pieśni i Tańca,
  • Zespoły Dziecięco-Młodzieżowe,
  • Zespoły Śpiewacze

Gminę Inowłódz reprezentował: Zespół Ludowy „Królowianie”  oraz Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”, który otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii. Dla zwycięzców były nagrody pieniężne, a dla wszystkich uczestników dyplomy.

Podczas festiwalu popis swoich umiejętności dały gwiazdy: Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej Tramblanka, Zuzanna i jej piosenki oraz Zespół MUZYKANCI. Impreza przyciągnęła sporą ilość gości przyjezdnych, którzy świetnie się bawili przy tańcach i śpiewach. Szkoda tylko, że tak mało było samych mieszkańców Inowłodza, bo nie wiedzą co stracili.

Więcej info wkrótce…

Reklama