czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIFUNDACJA WSPOMAGANIA WSI zaprasza

FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI zaprasza

Zapraszamy do udziału w projekcie „Nasza przestrzeń – nasza sprawa”

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza mieszkańców gmin: Dobrcz, Inowłódz, Wieprz do udziału w projekcie „Nasza przestrzeń – nasza sprawa. Konsultacje społeczne planów miejscowych”. Uczestnicy i uczestniczki projektu dowiedzą się, co to jest plan miejscowy, jak się go tworzy i w jaki sposób można wpłynąć na jego ostateczny kształt.

fwwsss

 

Miejscowy plan jest wynikiem negocjacji, kompromisu pomiędzy interesami różnych grup użytkujących przestrzeń – samorządu, inwestorów, mieszkańców i in. Plan powstaje po to, aby miejscowości, w których żyjemy, były wygodne i przyjazne do mieszkania oraz pracy. W projekcie zwrócimy szczególną uwagę na wpływ mieszkańców na powstające plany, tak aby odpowiadały one ich różnorodnym potrzebom.

Szczególnie zainteresowani udziałem w projekcie mogą być:

  • mieszkańcy, dla których kwestie ładu przestrzennego są ważne i którzy chcieliby mieć większy wpływ na powstające w ich gminach plany miejscowe,
  • działacze i działaczki stowarzyszeń, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich,
  • osoby pełniące funkcję radnych, sołtysów, pracownicy urzędów gminy zajmujący się planowaniem przestrzennym.

 

Projekt potrwa od stycznia do grudnia 2015 r. Skierowany jest do mieszkańców 3 gmin.

 

Uczestnicy i uczestniczki projektu wezmą udział w:

  • spotkaniach warsztatowych z architektami, urbanistkami, specjalistkami od komunikacji społecznej w Konstancinie-Jeziornej w dniach 8-10 stycznia 2015 r. i następnie w swoich gminach (2 dni, w lutym lub na początku marca 2015 r.),
  • warsztatach podsumowujących doświadczenia z prowadzonych konsultacji planów miejscowych (1 dzień, październik 2015 r.),
  • spotkaniach z samorządowcami, działaczami i działaczkami organizacji, osobami zajmującymi się ładem przestrzennym (jednodniowe spotkania w gminach, od kwietnia do grudnia 2015 r.),
  • osobom chcącym bardziej zaangażować się w prace proponujemy udział w wizytach studyjnych w Polsce (2 dni, luty i początek marca 2015 r.) i za granicą (5 dni, czerwiec 2015 r.), pracach nad publikacją oraz udział w przygotowaniu filmu ukazującego rolę aktywnych mieszkańców wsi w powstawaniu planu miejscowego.

 

Fundacja pokrywa uczestnikom i uczestniczkom projektu koszty: noclegów, posiłków, materiałów dydaktycznych, a także zwraca koszty podróży.

Jak wziąć udział w projekcie? Prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego pod adresem: http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php?option=com_customforms&view=customform&id=22 (prosimy kliknąć lub skopiować adres do przeglądarki). Zgłoszenia do 19 grudnia br.

Projekt rozpoczyna się 8 stycznia 2015 r. trzydniowym spotkaniem warsztatowym na temat ładu przestrzennego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Konstancinie-Jeziornej k. Warszawy w dniach 8-10 stycznia 2015 r. Osoby, które wyślą formularz rekrutacyjny otrzymają dalsze informacje na temat spotkania.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: kpolomski@fww.org.pl lub telefonicznie do Krystiana Połomskiego, Fundacja Wspomagania Wsi, tel. 22 636 25 71 do 75.

fund

Projekt dofinansowany z dotacji przyznanej w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG).

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS