środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIFUNDACJA WSPOMAGANIA WSI zaprasza

FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI zaprasza

Zapraszamy do udziału w projekcie „Nasza przestrzeń – nasza sprawa”

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza mieszkańców gmin: Dobrcz, Inowłódz, Wieprz do udziału w projekcie „Nasza przestrzeń – nasza sprawa. Konsultacje społeczne planów miejscowych”. Uczestnicy i uczestniczki projektu dowiedzą się, co to jest plan miejscowy, jak się go tworzy i w jaki sposób można wpłynąć na jego ostateczny kształt.

fwwsss

 

Miejscowy plan jest wynikiem negocjacji, kompromisu pomiędzy interesami różnych grup użytkujących przestrzeń – samorządu, inwestorów, mieszkańców i in. Plan powstaje po to, aby miejscowości, w których żyjemy, były wygodne i przyjazne do mieszkania oraz pracy. W projekcie zwrócimy szczególną uwagę na wpływ mieszkańców na powstające plany, tak aby odpowiadały one ich różnorodnym potrzebom.

Szczególnie zainteresowani udziałem w projekcie mogą być:

  • mieszkańcy, dla których kwestie ładu przestrzennego są ważne i którzy chcieliby mieć większy wpływ na powstające w ich gminach plany miejscowe,
  • działacze i działaczki stowarzyszeń, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich,
  • osoby pełniące funkcję radnych, sołtysów, pracownicy urzędów gminy zajmujący się planowaniem przestrzennym.

 

Projekt potrwa od stycznia do grudnia 2015 r. Skierowany jest do mieszkańców 3 gmin.

 

Uczestnicy i uczestniczki projektu wezmą udział w:

  • spotkaniach warsztatowych z architektami, urbanistkami, specjalistkami od komunikacji społecznej w Konstancinie-Jeziornej w dniach 8-10 stycznia 2015 r. i następnie w swoich gminach (2 dni, w lutym lub na początku marca 2015 r.),
  • warsztatach podsumowujących doświadczenia z prowadzonych konsultacji planów miejscowych (1 dzień, październik 2015 r.),
  • spotkaniach z samorządowcami, działaczami i działaczkami organizacji, osobami zajmującymi się ładem przestrzennym (jednodniowe spotkania w gminach, od kwietnia do grudnia 2015 r.),
  • osobom chcącym bardziej zaangażować się w prace proponujemy udział w wizytach studyjnych w Polsce (2 dni, luty i początek marca 2015 r.) i za granicą (5 dni, czerwiec 2015 r.), pracach nad publikacją oraz udział w przygotowaniu filmu ukazującego rolę aktywnych mieszkańców wsi w powstawaniu planu miejscowego.

 

Fundacja pokrywa uczestnikom i uczestniczkom projektu koszty: noclegów, posiłków, materiałów dydaktycznych, a także zwraca koszty podróży.

Jak wziąć udział w projekcie? Prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego pod adresem: http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php?option=com_customforms&view=customform&id=22 (prosimy kliknąć lub skopiować adres do przeglądarki). Zgłoszenia do 19 grudnia br.

Projekt rozpoczyna się 8 stycznia 2015 r. trzydniowym spotkaniem warsztatowym na temat ładu przestrzennego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Konstancinie-Jeziornej k. Warszawy w dniach 8-10 stycznia 2015 r. Osoby, które wyślą formularz rekrutacyjny otrzymają dalsze informacje na temat spotkania.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: kpolomski@fww.org.pl lub telefonicznie do Krystiana Połomskiego, Fundacja Wspomagania Wsi, tel. 22 636 25 71 do 75.

fund

Projekt dofinansowany z dotacji przyznanej w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG).

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH