Gminny Dzień Dziecka [FOTO]

0
2100
Reklama

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, słowa Janusza Korczaka idealnie opisują nastroje najmłodszych mieszkańców Gminy Inowłódz, którzy 5 czerwca br. uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka.

Gmina Inowłódz wspólnie z Gminnym Oddziałem TPD w Inowłodzu wypełnili ten wyjątkowy dzień wieloma atrakcjami. Na podzamczu inowłodzkiego zamku odbywał się blok animacji z konkurencjami sprawnościowymi i zabawami ruchowymi. Od zabaw z balonami, wyścigów z przeszkodami, biegu w płetwach i alkogoglach, po przeciąganie liny i wielkie bańki mydlane i wiele, wiele innych. Na terenie OSIR nad Pilicą zajęcia taneczne i konkurencje sportowe przygotowała Pani Joanna Jeske wraz z młodzieżą gimnazjalną, natomiast Pan Zbigniew Kosylak prowadził zajęcia muzyczne. Najmłodsze dzieciaki pojechały na wycieczkę kolejką carską po Inowłodzu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dodatkowe. Strażacy z PSP w Tomaszowie Mazowieckim oraz inowłodzcy ochotnicy z OSP prezentowali swój sprzęt. Nie brakowało chętnych do przymierzenia strażackiego hełmu, strojów czy innych akcesoriów, ale też obejrzenia wnętrza wozów bojowych. Na Gminnym dniu Dziecka gościliśmy również żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Tutaj z kolei dzieci testowały sprzęt wojskowy.

Policja zaprezentowała wozy policyjne, psa tropiącego, oraz konie wyszkolone do służby policyjnej.

Na scenie zaprezentowała się dziewczęca grupa taneczna Princess z Królowej Woli z ciekawym układem tanecznym. Nad wszystkim czuwały oczywiście służby medyczne. Przygotowano również smaczną kiełbaskę z grilla. Małe upominki wszystkim milusińskim wręczyli organizatorzy: Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki, Prezes Gminnego Oddziału TPD w Inowłodzu oraz Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt. „Dzieci świata”.

Gwarnie, wesoło i aktywnie dzieci spędziły Gminny Dzień Dziecka.

Wójt Gminy Inowłódz serdecznie dziękuje przede wszystkim dzieciom za udział, nauczycielom i dyrektorom szkół, jednostkom straży pożarnej, wojsku i policji oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnego Dnia Dziecka.

Tekst: A. Ciołak
Foto: M. Werkowska

Reklama